Silahlı Güvenlik Maaşları

0

Silahlı güvenlik ne iş yapar?

İnsan can ve güvenliğinin öneminin çok daha arttığı şu zamanlarda güvenlik sektöründe çalışan kalifiye eleman ihtiyacı da bir o kadar artmış durumda. Güvenlik görevlileri; bankalar, büyük marketler, fabrikalar gibi birçok kuruluşun güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere görevlendirilirler. Kamu ve kurum güvenliğini sağlamak için büyük bir özveriyle çalışırlar.

Meslekte edinilen tecrübeler ile pozisyon değiştirmek ve güvenlik müdürlüğüne kadar rütbe yükseltmek hakkıyla çalışan her güvenlik görevlisinin kolayca ulaşabileceği bir noktadır. Çalışmakta olduğunuz kurumun değerlerini korumanız, işi sevmeniz ve tecrübe kazanmanız o kurumda saygınlığınızı arttıracaktır.

Silahlı güvenlik görevlilerinin sorumluğu diğer güvenlik görevlilerine göre daha fazladır. Silahlı güvenlik görevlileri üzerlerinde devamlı silah taşıdıkları için çok dikkatli olmaları gerekir. Kurumun verdiği talimatlar dışında hareket etmemelidir. Sakinliğini her zaman korumalıdır. Müdahale etmemesi gereken konulara kesinlikle müdahale etmemelidir.

Silahlı Güvenlik MaaşlarıSilahlı güvenlik nerelerde çalışır?

Güvenlik görevlileri kamu kurum ve kuruluşlarda, özel sektörde veya şahıs firmalarında istihdam alanı bulabilirler. Gelişen ve büyüyen dünyada her alanda güvenlik görevlilerine ihtiyaç artmış durumdadır.

Sizde Silahlı Güvenlik Olarak Çalışmak İstiyorsanız, CV Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin!

Silahlı Güvenlik Maaşı 2017

Güvenlik görevlerinin maaşları çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre farklılık gösterir. Kamu kuruşlarında çalışan güvenlik görevlilerinin maaşları aşağı yukarı aşağıdaki gibidir;

Haftalık 8 saatlik mesaiden aylık 32 saatlik bir mesai yapar. Alacakları net tutar 1750 tl’dir. Bu ortalama maaştır fakat yaşanılan şehre ve çalışılan kuruma göre farklılık gösterebilir.

Özel Sektör Silahlı Güvenlik Maaşları

Özel sektörde çalışan güvenlik görevlilerinin iş yoğunluğuna göre 2000- 3500 tl maaş aldıkları bilinmektedir. Yine bu rakam da kurumdan kuruma değişiklik gösterir.

Her meslekte olduğu gibi güvenlik görevlisi mesleğinde de yükselme şansı olabilmektedir. Bu yükselmeye bağlı olarak maaşlarda da bir artış gözlemlenir

Diğer ilgili maaş bilgileri:

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir