SGK Kapanış Dilekçesi

0

SGK Kapanış Dilekçesi

SGK Kapanış Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

İş yerlerinin kapatılması konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu’nda herhangi bir dosya var ise bu dosyaların kapatılması gerekmektedir. Bu bildirim yapılması için de Sosyal Güvenlik Kurumu’na kapanış dilekçesi yazılması gerekir. Dilekçenin yanına iş yeri kapanış tutanağının eklenmesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na gereken bildirim yapılmalıdır. Bu bildirim yapılmaz ise çeşitli sıkıntılar da meydana gelebilir.

SGK Kapanış Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

SGK kapanış dilekçeleri, iş yerlerinin kapatılması hususunda Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılan bildirilerdir. İş yerinin Sosyal Güvenlik Kurumu’nda olabilecek dosyalarının kapatılmasına adına bu dilekçelerin yazılması gerekmektedir. Belirli sicilin e-bildirgesi kapatılmalı ki bu şifreler kötü amaçta bulunabilecek kişilerin eline geçmesin.

SGK Kapanış Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kişi iş yerinin kapatılması hususunda yapacağı kapanış dilekçesini Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü’ne yazmalıdır. Dilekçenin konusu, iş yerinin sicili numarası, iş yerinin kapatılış tarihi dilekçenin yazı kısmında açık olarak belirtilmelidir. Dilekçe yazılış tarihi ve adres de dilekçe üzerinde bulunmalıdır. Ayrıca dilekçeye ek olarak iş yeri kapanış tutanağının da dilekçenin yanında teslim edilmesi gerekmektedir. Verilecek olan dilekçeler ile e-bildirge işlemleri kesilir.

SGK Kapanış Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın, iş yerinin bulunduğu ildeki Sigorta İl Müdürlüğü’ne bağlı olan Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine, SGK kapanış dilekçeleri teslim edilebilmektedir. Verilen bu dilekçe ile iş yeri kapanması sağlanmaktadır.

 

………………  SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ’NE

………….

 

Konu: E-bildirge şifresi iptali

Kurumunuzun …………………………………………. sicil numarasında kayıtlıyız.

İşyerimi ………………. tarihi itibariyle kapattığımdan dolayı e-bildirge şifremin iptalini talep eder,

Gereğini bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

…………..

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir