SGK Denetmen Yardımcılığı Maaşı 2017

0

SGK Denetmen Yardımcılığı Maaşı

Sosyal Güvenlik Kurumu denetmen yardımcılığı, ülkemizin bütçesinin büyük bir kısmına sahip olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun il teşkilatlanmasında çalışan insanlara verilen isimdir. Denetmen yardımcıları denetim, inceleme ve kontrol gibi işlevleri yürütmektedirler. Bu mesleğe giriş yapmak için öncelikle KPSS ye girilmeli ve yeterli puanı almanız gerekmektedir. Sınav sonrası puanlarınız geldiğinde, meslek yönetmeliğine uygun mesleğe giriş için kuruma yazılı ya da sözlü olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Şuanda kurumlar sadece sözlü sınavı yapmaktadırlar. Bu mesleği edinmek için KPSS de yeterli puanı alıp listeye adınızı yazdırabilirseniz, sonraki aşamada sözlü sınav için Ankara Balgat semtinde bulunan Başbakanlık binasına gitmeniz gerekmektedir.

İşçi ile işveren arasında bulunan ilişkileri de denetim yardımcıları kontrol etmektedirler, sigortasız çalışma konusunda ve sigortasız çalışma ile oluşan gelir dengesizliklerini en az seviyeye indirme konusunda belirlenen yöntemler ışığında çalışmalarını sürdürmektedir.

SGK Denetmen Yardımcılığı Maaşı 2017Sözlü sınava giren bireylerin sorumlu olduğu kısımlar

  • İktisat
  • Hukuk
  • Muhasebe
  • Maliye gibi prensiplerden sorular çıkmaktadır.

SGK Memur Maaşları 2017

Her mesleğin olduğu gibi bu mesleğin de olumsuz koşulları ve getirdiği dezavantajlar bulunmaktadır. Bu sorunların en önde gelenleri ,özlük hakları sorunudur. Şuan günümüzde göreve yeni başlayan denetim yardımcılığı 9/1 düzeyinden başlıyor ve 3100 TL seviyesinde bir başlangıç maaşı bulunmaktadır.

İleride dereceniz ilerlediğinde ise alabileceğiniz en fazla değer yaklaşık olarak 4000 TL civarındadır. Ve zamana bağlı olarak orantılandığında maaştaki artış yetersiz görünmektedir. Bu gibi dezavantajlar ise bu mesleği edinmiş kişilerin meslekte kalmasını ve ilerlemesini engellemektedir.

 Diğer Memur Maaşlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir