SGK Borcu Yoktur Dilekçe

0

SGK Borcu Yoktur Dilekçesi

Mevcut olan iş ve iş yerleri için, işletme sahibinin, SGK tarafında borcu yoktur bilgisi almak üzere, SGK borcu yoktur dilekçelerini ilgili kuruma göndermesi ve bilgilendirme alması gerekebilir. İş ve iş ortaklarının, oluşturması gereken bu dilekçe, belirlenmiş şartlar dahilinde hazırlanırken, iş yeri bilgileri ve veri numaraları ile birlikte hazırlanması gerekmektedir.

SGK borç dilekçesi nedir? Neden yazılır?

                İşletme sahibinin, SGK’ ya göndermesi mümkün olan bu dilekçe, pirim borcunun olup olmadığı yönünde bir bilgilendirme yapılması hedeflenerek hazırlanmaktadır. İş bu dilekçe, T.C.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI SOSYAL SİGORTALAR KURUMU BAŞKANLIĞI SİGORTA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ ne yazılıyor olurken, borcu olmayan işletmenin de tarafına bir yazı gönderilmesi talep edilerek hazırlanan resmi bir dilekçedir.

SGK borç dilekçesi nasıl yazılır?

                Borcu yoktur dilekçesi, bulunduğunuz ilin sosyal sigortalar kurumuna yazılabilir. Eğer ki, resmi kurumlara borcu yoktur yazısı verilmesi gerekiyorsa, taslak şu şekilde oluşturulabilir.

Sosyal sigortalar kurumu… il müdürlüğüne

  • İşverenin
    • İş yeri ve sicil numarası
    • Adı ve soyadı, ünvanı

Kurumunuzun, … İş yeri ve sicil numarasında kayıtlı olan işvereninizim. Resmi kurumlara verilecek üzere, borcu yoktur yazısının, tarafıma gönderilmesini istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim. Taslağında bir dilekçe oluşturulabilir. Bu dilekçe örneğine ise, web adresimiz arşivlerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

SGK borç dilekçesi nereye gönderilir?

Hazırlanan borcu yoktur dilekçesi, Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. ‘’ Gelir İdaresi Başkanlığı ‘’ ilgili kurum bu konuda sizlere yardımcı olacak olurken,  iş yerinizin kayıtlı olduğu vergi dairesinden borcunuzu sorgulayabilir, bunun yanı sıra yine e- devlet şifrenizi kullanarak, online olarak vergi borçlarınızı, türkiye.gov.tr adresinden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Ödeme tarihleri ve vergi dönemi hakkında da detaylı bilgiler yer alacaktır.

SGK borç dilekçesi İndir

Diğer Tüm SGK Dilekçelerine Buradan Ulaşabilir ve Hemen İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir