SGK Adres Değişikliği Dilekçesi

0

SGK Adres Değişikliği Dilekçesi

SGK Adres Değişikliği Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

  1. sayılı kanunun 11.maddesinde belirtilen konuya göre eğer bir iş yeri faaliyet gösterdiği yerden başka bir adrese taşınır ise bunu gerekli birimlere bildirmesi gerekmektedir. Bu iş yeri değişikliği bildirimi de belirtilecek olan yere taşındıktan 10 gün içinde yapılması gerekmektedir. Bu bildirim de SGK adres değişikliği dilekçesi yazılarak çözülmektedir.

SGK Adres Değişikliği Dilekçesi Ne İşe Yarar?

İş yeri sahiplerinin çeşitli nedenlerden dolayı iş yeri merkezini değiştirme ihtiyacı oluşabilir. Bu durumlarda da SGK adres değişikliği dilekçesi ile bildirimde bulunması gerekmektedir. Bu bildirim ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun iş takibi daha kolay olacak ve durum daha hızlı bir şekilde ilerleyebilecektir.

SGK Adres Değişikliği Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na yazılması gereken SGK adres değişikliği dilekçesinde varsa sicil numarası, iş yerinin adı, telefon numarası, e-posta adresi, taşınılan yeni adres, iş yerinin bulunduğu eski adres ve dilekçe yazılmasının konusu açık bir şekilde belirtilmelidir. SGK adres değişikliği dilekçesine ek olarak ruhsat fotokopisinin de verilmesi gerekmektedir.

SGK Adres Değişikliği Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Eğer ki adres değişikliği gereğince yeni adres ve eski adres birbirinden farklı Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine bağlı ise, her iki dilekçe de bağlı bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu il ya da ilçe merkezliklerine yapılmalıdır. Yazılmış olan dilekçeler buralara teslim edilir.

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

SGK Adres Değişikliği Dilekçesi İNDİR

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir