Sekreter CV Örnekleri

0

Sekreter Özgeçmiş Örnekleri

Hayatta insanların kendi ayakları üzerinde durabilmesi anlamına gelen iş hayatı çok geniş bir sektöre sahip olmaktadır. Erkeklere ve bayanlara özel iş alanları olduğu gibi ortak is imkânları da bulunmaktadır. Eşit dağılıma sahip bu iş hayatında bayanların iş bulma olasılığı ise genellik ile daha yüksek ve daha kolay olmaktadır. Çünkü erkekler de genellik ile işverenler askerlik görevini tamamlamış olma şartı koymaktadırlar. Bunun dışında ise tecrübe istem bulunmaktadır. Fakat bayanların askerlik gibi bir durumunun olmaması ve iş hayatlarına kısa sürede adapte olabilme özellikleri ile iş sahibi olma şansları daha yüksektir.

Diğer bir taraftan bayanların iş sektöründe en çok tercih ettikleri meslekler ise şu şekilde olmaktadır. Yönetici asistanlığı, pazarlama, dış ilişkiler, ticaret ve sekreterlik olmaktadır. Bu meslek dağılımında ise en çok bayanların tercih ettiği ise sekreterlik olmaktadır. Bu pozisyonda çalışan bayanların ise kendilerini tanıtımda önemli konulardan birisi ise özgeçmiş olmaktadır. Diğer özgeçmişlere nazaran kişisel bilgilerden ve eğitimden çok bilgisayar yani ofis malzemeleri hakkında bilgi sahibi olup olmadıklarını bilgilendirmeleri gerekmektedir. Bilgisayar ve bilgisayar yazılımları hakkında bilgi sahibi olduklarını ve ne derece bildiklerini belirtmeleri gerekmektedir. Ayrıca diksiyonları hakkında kısa bir bilgi ve bu konuda bir kursa gidip gitmedikleri belirtmek te CV de işverenlerin gözünde bir adım öne geçmenin en önemli ayrıntısıdır.

Sekreterlik pozisyonu için CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken unsurlar ise aşağıda daha detaylı şekilde incelenerek örnek olarak alınabilir.

Sekreter için hazırladığımız bu yazılardan da yararlanabilirsiniz!

Sekreter CV Örneği İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir