SEGEM Sertifikası

0

SEGEM Sertifikası

SEGEM Sertifikası Nedir?

SEGEM sertifikası, Sigortacılık Eğitim Merkezi tarafından verilen yeterlilik belgesidir. SEGEM sertifikası, sigorta, sigorta brokeri, reasürans brokeri olmak isteyen kişilerin sahip olması gereken bir belgedir. Çünkü bu belgeye sahip olmayan kişiler sigorta poliçesi satamaz.

SEGEM Sertifikası Nasıl Alınır?

Bankacılık ve sigortacılık işleri ile uğraşan kişiler tarafından Sigorta Genel Merkezi’nin belli dönemlerde açtığı eğitimlere katılıp, sınavlara katılan ve kazanan kişiler bu belgenin sahibi olabilir.

Çalışanın sigorta poliçesi üzerine attığı imzaların yasal olması için, SEGEM sertifikasına sahip olması gerekir.

SEGEM Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, pazarlama ve satış işlemlerini yapacak kişiler ile gerçek ve tüzel kişi acentelerinin yöneticileri veya bu kurumlarda çalışan kişiler,

Sigortacılık kapsamındaki her türlü faaliyete Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik çerçevesinde sigortacılık ile faaliyet kollarında sigorta tanıtımı ve satışı yapacak olan teknik personeli SEGEM sertifikası almak için sınavlara katılabilir.

Bu özellikleri taşımayan , çağrı merkezi çalışanları, öğrenciler ya da henüz çalışma hayatına atılmamış olan kişilerde bu sınava katılabilir, eğitim sonrası sınavda başarılı olanlar, teknik personel olma hakkı kazanır.

 

SEGEM Sertifikası Almak Ücretli Midir?

SEGEM Sertifikası almak isteyen kişiler için SEGEM sayfasında kurslar ve sınavlar ile ilgili bildirimlerde bulunur. Gerekli şartları taşıyan kişiler belli bir meblağ karşılığı kayıt yaptırarak, başarılı olurlarsa sertifikayı almak hakkı kazanırlar.

18 yaşını aşmış ve gerekli şartları sağlayan kişiler, bu sertifikayı alabilirler.

Diğer Sertifikalara ve Detaylı Bilgilerine Buradan Ulabşabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir