Seçmeli Ders Dilekçesi

0

2018-2019 yılları arası Eğitim Öğretim yıllInda okullarda okutulacak olan seçmeli dersler belirlendi ve resmi kurumlara gönderildi.

02.02.2018 tarihli 2320489 sayılı 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Okutulacak Seçmeli Dersler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara resmi olarak gönderilmiş. Seçmeli dersler için tanınan süre 1 şubat 2018 tarihinde başlamıştır ve 28 şubata kadar devam edecektir. Bu süreç içerisinde resmi seçmeli ders listesinde bulunan yer almasını istediğiniz seçmeli dersi dilekçe yolu ile belirtmeniz gerekmektedir.

Ortaokul ve imam hatip ortaokullarında uygulanmakta olan seçmeli derslerin seçimi ile ilgili yapılacak iş ve işlemler;

  • 2018-2019 eğitim öğretim yılında ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyacak öğrencilerimiz haftada toplam 6 saat, imam hatip ortaokullarında ise ilgi (c) Çizelge’de belirtildiği şekilde dersler seçilecektir.
  • Seçmeli derslerin kaç kez ve kaç saat seçilebileceği ilgi (b) ve (c) Çizelgelerde belirtilmiş olup, seçmeli derslerin amacı, tanıtımı ve seçimine yönelik yapılacak işlemler konusunda özellikle 4. sınıf öğrenci ve velilerimize okul müdürlüklerimiz ve sınıf öğretmenlerimiz gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.
  • İlgi (b) Çizelgenin “Açıklamalar” bölümünün 2 nci maddesine göre; ortaokullarda seçmeli ders uygulaması konusunda esneklik sağlanacak ve her okul yönetimi kendi imkânları doğrultusunda çizelgenin seçmeli dersler bölümünde yer alan azami 10 dersten (aşağıda belirtilen dersler de dikkate alınarak) bir grup oluşturacak ve öğrenciler kendi okullarında okul yöneticileri tarafından oluşturulan gruptan derslerini seçeceklerdir.
  • Okullarda en az 10 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumunda ilgili seçmeli ders okutulabilecektir.
  • Okullarda ilgili alanda yeterli sayıda öğretmenin bulunmadığı derslerin seçilmesi hâlinde öncelikle diğer okullardan maaş/ek ders karşılığı görevlendirmeler yoluyla öğretmen temin edilecek, bunun da mümkün olmadığı hâllerde ücretli öğretmen görevlendirilmek suretiyle bu dersler açılıp okutulabilecektir.

Diğer MEB Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

5. sınıf Seçmeli Ders Dilekçesi

5. sınıf seçmeli ders dilekçesi

5. sınıf Seçmeli Ders Dilekçesi İNDİR

6. sınıf Seçmeli Ders Dilekçesi

6. sınıf seçmeli ders dilekçesi

6. sınıf Seçmeli Ders Dilekçesi İNDİR

7. sınıf Seçmeli Ders Dilekçesi

 

7. sınıf seçmeli ders dilekçesi

7. sınıf Seçmeli Ders Dilekçesi İNDİR

8. sınıf Seçmeli Ders Dilekçesi

 

8. sınıf seçmeli ders dilekçesi8. sınıf Seçmeli Ders Dilekçesi İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir