Seçim Görevi İptal Dilekçesi 2018

0

Seçim Görevi İptal Dilekçesi 2018

Belirli tarihlerde planlı ya da ani alınmış seçim kararı sonrası seçim görevlerinde çalışmak üzere yüksek seçim kurulu birçok kişiyi göreve alarak bir günlük iş planına dahil etmektedir. Ancak farklı nedenlerden dolayı seçim gününde çalışamayacak olan kişilerin mutlaka bunu belirtmesi ve seçim görevi iptal dilekçesi hazırlayarak ilgili makama teslim etmesi gerekir.

Seçim Görevi İptal Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Seçim günü görevli olup çalışamayacak kişilerin yüksek seçim kurulu makamına hitaben iptal dilekçesini hazırlayarak göndermesi gerekir. Bunu yapmak isteyenler için belirli şartların yerine getirilmesi gerekir. Siz de seçim görevi iptal dilekçesi 2018 yılına ait dilekçenizi seçime sayılı günler kala yazarak yüksek seçim kuruluna teslim edebilirsiniz.

 Seçim Görevi İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İlgili makama verilmek üzere hazırlanan iptal dilekçesinin hazırlanması aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Seçim görevi iptal dilekçenizi hazırlamak isteyenler mutlaka dilekçenin en üstüne oluşturma tarihini yazarak iptal dilekçesini hazırlaması gerekir. Dilekçe hazırlamada belirli kurallar bu dilekçede de geçerli olup, siz de seçim görevi iptal dilekçesi nasıl yazılır diye araştırma yaparak internetten görsellere bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yüksek seçim kuruluna verilecek olan seçim görevi iptal dilekçesini seçime belirli gün kalaya kadar vermeniz gerekiyor. Bu süreyi yüksek seçim kurulunun seçim görevlerine ait bölümden öğrenebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi seçimde görev almak için başvuru yaparken birçok kişi de farklı nedenlerden dolayı seçim görevi iptal talebinde bulunuyor.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir