Seçim Görevi İade Dilekçesi

0

Seçim Görevi İade Dilekçesi

Seçim kararı alınması ile birlikte kurulan seçim sandıklarında görev almak için birçok kişi başvuru yapmayı tercih ediyor. Bir gün boyunca süren seçim sandık görevinde bulunacak olanların listesi açıklandıktan seçim görevini iptal ettirmek isteyenler bunu dilekçe ile bildirmek zorundadır. Seçim esnasında birçok kişi farklı seçim görevlerinde hizmet vermektedir. Bu süreçte görev iptali isteyen kişiler görevin iadesi için  seçim görevi iade dilekçesi başvurusu yapmanız gerekir.

Seçim Görevi İade Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Görev iade talebinde bulunmak isteyenler bunun için ilgili makama hazırlanarak oluşturulan seçim görevi iade dilekçesini ilgili makama vermesi gerekiyor. Her seçimde çeşitli görevlerde bulunan kişiler farklı nedenlerden dolayı görev iptali olması halinde seçim görevi iade dilekçesi ile bu görevi geri alabilir.

 Seçim Görevi İade Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İlgili makama verilmek üzere hazırlanan seçim görevi iade dilekçesi prosedürlere uygun olarak hazırlanmalıdır. Siz de seçim görevinizin tekrar iade edilmesini istiyorsanız, kanun belirtmiş olduğu şartlara uygun şekilde iade dilekçenizi hazırlamanız gerekir.

Seçim Görevi İade Dilekçesi Nereye Teslim Edilir

İade dilekçesi hazırlarken hazırlanma tarihi ve ilgili makamın uzun adı yazılarak iade sebeplerini ve arz eden bir yazı hazırlamanız gerekiyor. Bunun için internetten seçim görevi iade dilekçe örneklerine bakarak siz de seçim görevi iade dilekçenizi hazırlayarak ilgili makama teslim etmeniz gerekiyor.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir