Savunma Dilekçe Örneği

0

Savunma Dilekçe Örneği

Yapmak istediğiniz savunmanın türüne bağlı olarak sizlerde Savunma dilekçe örneği hakkında merak ettiğiniz bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Savunma dilekçesi yazmak için yazacağınız kuruma göre bu dilekçe türleri farklılıklar göstermektedir.

Savunma Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Mahkeme, kurum veya herhangi bir kuruluştan almış olduğunuz cezaya karşılık yazacağınız Savunma dilekçesinde savunmanızı düzgün bir şekilde dile getirmeniz gerekmektedir. Almış olduğunuz veya alacağınız muhtemel cezanın önüne geçmek için Savunma dilekçesi yazılmaktadır.

Savunma Dilekçesi Ne için Kullanılır?

Bu dilekçeyi kullanmaktaki asıl amacın mahkeme sırasında veya çalıştığınız diğer kurumlardan alacağınız cezaların önüne geçmek olacaktır. Bu yüzden son derece başarılı bir şekilde yazılan savunmanın sizlerin cezai işlemden kurtulacak olmasında önemli bir payı olacaktır.

Savunma Dilekçe Nasıl Yazılır?

Eğer savunmanızı mahkemeye yazacaksanız burada hakkınızda ortaya atılmış olan suçlamalara yönelik delillere dilekçede yer vererek bu konuda kendinizi başarılı bir şekilde savunma fırsatını bulmuş olursunuz. Özellikle kurum ve kuruluştan almış olduğunuz bir ceza karşısında bu savunma dilekçesini verecekseniz de burada da elde olan delilleri belgeler halinde dilekçenize ekleyerek savunmanızı yapabilirsiniz.

Savunma Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Hangi kurum veya kuruluşa savunma yapacaksınız mutlaka ama mutlaka o kuruma bu dilekçeyi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden elden ve kendinizin teslim etmesi gereken Savunma dilekçesini verirken bu detaya özen göstermeniz gerekmektedir. Posta veya internet yoluyla bu işlemi yapmak doğru değildir.

Savunma Dilekçesi İNDİR

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir