Savcılık Suç Duyurusu Dilekçesi

2

dilekce-ornegi

Tüketicilerin yasalar önünde korumaları gereken en doğal haklarından birisi de Şikayet etme hakkıdır. İstemediğiniz ve rahatsız olduğunuz durumları yasal prosedürler çerçevesinde bildirmek için şikayet dilekçeleri hazırlamak ve bu şekilde müracat etmeniz gerekmektedir. Şikayet dilekçesi ile şikayetinizi bildirmenizin ardından yasal süreç başlayacak ve şikayetiniz değerlendirmeye alınacaktır.

Sizlerin şikayetlerinizi bildirmeniz için gerekli dilekçeleri hazırlamakta sizlere yardımcı olabilmek adına, bir çok farklı şikayet dilekçesi örneğine yer verdik. Sizlerin tek yapmanız gereken bu dilekçe örneklerinden sizin şikayetinize uygun olan dilekçe örneğini bulmak ve üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirmek. İndirme işlemi tamamlanınca word belgesinin üzerinde istediğiniz oynamayı yapabilir. İşleminiz bitincede kolayca yazdır tuşuna basarak yazdırabilirsiniz. Kolay gelsin!

şikayet dilekçesi

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ :
SANIK :
SUÇ TARİHİ:
OLAYLAR :
1. ……………………………..…………………………………………………………………… …………………… …………………………………………………………………………………………………..
2………………………………………………………………………………………………….…………………………… ……………………………………………………………………….

3. Sanık eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.
SONUÇ VE İSTEM : Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.
Saygılarımla.

DELİLLER : Adli Tabiplik raporu aşağıda ad ve adresleri belirtilen tanıklar her türlü delil.
Müşteki
(Adı Soyadı)
(İmza)

Paylaş

2 yorum

 1. mrh ben kazım topal ank mamak
  ben burdan savcılığa suc duyurusunda bulunmak
  istiyorum şüpheli bulduklarım vede şikayet etdiklerim
  kişiler ALİ YALÇIN MELEK YALÇIN NÜLİFER ALTINDİŞ
  AYHAN ALTINDİŞ BU KİŞİLER hakında adliyeye gitmeden internet aracılığıyla
  suc duyurusunda bulunmak istiyorum konu 36 yaşındaki 2 çocuk annesini
  kendi ailesinin evinde saklayıp gizliyorlar anne 2 çocuğunu odaya üzerlerine kapıyı kitleyerek
  evden kacıp gitmişdir olay 24 ağustos çarşamba günü oldu benim burda skyp adresim yok beni telden arayın
  bilgi verin tel no 0537 299 03 41 arayın bekliyorum burdan nasıl savcılığa
  suç duyurusunda buluncam bana telden bilgi verin tşk ler

 2. Merhabar sevinç ben suc duyurusunda bulunmak istiyorum.erkan çinar kendisi ankarada doktor ve fetöden dolayi istifasini verdi gorevden alinmamasi icin suan ist.sultangazide özel helikopterde doktorluk yapıyor ve bu kisi beni dolandir gorevini birakip icralik oldum evim neyim varsa hacize gidecek dedi bnde 14milyarlik bileziklerimi elden verdm bu parayla yurtdisina kacak yollarla gidecek olmus meger beni kandirmis dolandirmis ortada haciz ve icra yokmus.parami istedim ne parasi diyor seni kandirdim dedi.ve beni heryerden engllemis ulasamiyorum kendisine.seni fetöyle baglantin oldugunu soylerm dedm elinden geleni ardina koyma yapamazsn edemezsn dedi ve cok agir sozler irdeleyici konusmalar soyledi.ve kendi ev esyasini coruma tasidi kimse yerini tespit etmsn diye bunlari yaptı.suleymancilarin okullarnda okumus ve yurtlarnda kalmis biri.bu haini dolandirici bi an once tutuklanmasini istiyorum.cezasi neyse ceksin lutfen allah rizasi icin yardimci olun.erkan çinarin numarasi

Yorum Bırakın!