Satın alma uzmanı maaşları

1

Satın alma uzmanı maaşlarıSatın alma uzmanı maaşı

Satın alma uzmanı şirketin bulunduğu sektöre göre dört yıllık lisans mezunlarının firmalarının ihtiyaçlarını tedarik ettiği pozisyondur. Satın alma uzmanı işletmenin yapmayı planladığı her şeyi satın almaktan sorumludur.İş bağlantılarıyla ve iş yeri içerisindeki ihtiyaçlar da bunlara dahildir.

Ayrıca alınacak malzemelerin planlanması,getirtilmesi ve gerekli görülen şirketlerle yurt içinde veya dışında bunların anlaşmalarını yapması yine satın alma uzmanının görevleri içerisindedir.Uğraştıkları iş dolayısıyla nakit akışı tedarik süreleri onların sorumluluk alanında olduğundan finansal departmanlarda yer alırlar. Daha büyük ölçekli firmalarda satın alma uzmanları çeşitli kollar ayrılır.

Örneğin; teknik satın alma,işyerinin sadece teknik malzemeleri kısmıyla ilgilenir veya medya satın alma iş yerinin sadece medya ve reklamcılık kısmıyla ilgilenir.Bunlarda kendi alanlarında uzmanlaşırlar.Aldıkları maaşlar özel sektör olduğu için şirketten şirkete faklılık göstermektedir.Şimdi belli başlı büyük şirketlerde satın alma uzmanı maaşlarını inceleyelim.

Satın alma uzmanı özel şirketlerde ne kadar maaş alıyor?

Bir çok mülakat ve sınavdan geçtikten sonra derin bir nefes alarak girdiğiniz özel şirketler. Satın alma uzmanları bu özel şirketlerde ne kadar maaş alıyor? örneğin;

  • Vestel digital firmasında bir satın alma uzmanı ayda net olarak 2300 ile 2550 tl arasında maaş almaktadır.
  • Bunun yanında CarrefurSA şirketinde satın alma uzmanın aldığı maaş aylık net olarak 1750 ile 1850 tl arasında değişkenlik gösterir. Bu daha çok firmanın beklentileri çalışma saatleri ve sizin özel yeteneklerinize göre değişen maaş miktarlarıdır.

Ayrıca firmanın büyüklük ölçeğide bu konudaki en önemli belirteçlerden birisidir. Bildiğiniz yabancı diller yurt dışı ile çalışan şirketlere girmenizi kolaylaştıracağı gibi alacağınız miktarıda değiştirir.Ancak genel olarak bakıldığında 2015 yılı satın alma uzmanı özel şirketlerde maaş olarak 1500 ile 5000 tl arası maaş almaktadır.

Siz ne kadar kazanıyorsunu? Bizimle paylaşın herkes bilgilensin!

Satış Pazarlama Uzmanı CV Örneği

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Satın alma uzmanı maaşları"

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir

kimse nasılsa okumayacak ama…..memlekette maaş 1 lira, kira 3 lira…satınalma sorumlusu hakkında yazmışsında yazmışsın be muhterem…dersin astronot mesleğini anlatmışsın…cafcaflı laflar kelamlar….anlıyorum seni…bakın bu yazar muhterem ne elit bir şey yapmış,vay vay vay…belirttiğin firmaların yanaklarından öpüyorum hepsinin,verdikleri para çok vallahi,,,,ye ye bitmez…1850 lira vaaay anasını paraya bak….SHG…