Sat Komandosu Nasıl Olunur

0

Sat Komandosu Nasıl Olunur?

Sat komandosu ve diğer tüm askeri ve emniyet mensubu çalışan bütün memurlarımız vatanımız için can verip yurdu yaşatmak için çalışıp çabalayan birer gerçek vatanseverdirler.  SAT kelime anlamı ile de SU ALTI TAARRUZU olarak bilinir ve Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı birinci derece yüksek taarruz ekibidir. Bu ekip 1963 yılında Su Altı Komandosu adı altında toplanmıştır.

Sat Komandosu Ne İş Yapar?

SAT Komandoları adından da bilindiği gibi su altı taarruzu olarak görev yaparlar. Cennet vatanımız Türkiye’nin 3 yanı denizlerle çevrili olduğu için SAT Komando ekibimize çok fazla görev düşmektedir. SAT Komandoları denizlerden gelen her türlü tehlikeye karşı geri savunma yapmak üzere yetiştirilirler ve her biri düşmana karşı ölüm meleğidir.

Sat Komandosu Görevleri

SAT Komandolarının birçok görevi vardır. Normal subaylardan seçilerek 4 yıllık bir eğitimden geçerler. Eğitim boyunca her bir öğrenci çok zorlu bir eğitimden geçerler.

Sat Komandosu Kaç Saat Çalışır?

Askeri birlikler ve emniyet mensubu çalışanların günlük, aylık ya da yıllık çalışma saatleri çok farklıdır. Bir görev çıkar bu görev sonucu belki bir gün sonra evine döner, belki bir ay belki de bir yıl bu gizlilik esası ve verilen görevin önemine göre değişir. Ama asıl bilinmesi gereken bir SAT Komandosunun gece karanlığında denizin metrelerce altında saatlerce teçhizatlı ya da teçhizatsız tatbikat yapabilme yeteneğine sahip olmasıdır.

Sat Komandosu Nerede Çalışır?

SAT Komandoları adından da bilindiği gibi su altı taarruzu olarak deniz, göl, baraj, okyanus, dere gibi bir çok yerde görev yaparlar.

Sat Komandosu İçin Aranan Özellikler

SAT Komandosu’nda ilk aranan özellikler karanlıktan, yükseklikten, su altından, karanlıktan korkmamak ve en önemlisi gerekli yerlerde hiç düşünmeden canını feda etmekten geri durmamaktır.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir