Şansın Tüzün Özgeçmiş

0

Şansın Tüzün Özgeçmiş

Şansın Tüzün Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şansın Tüzün, hem doktorluk hem yazar hem müzik kariyeri ile ön plana çıkmaktadır.

Şansın Tüzün Eğitim Bilgileri

İstanbul Tıp Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü kazanan ve bu bölümden mezun olan Şansız Tüzün hızlı bir şekilde profesör unvanını kazanmıştır.

Şansın Tüzün Kariyeri

Çocuk olduğu yıllardan beri hep yazar olmak isteyen Şansın Tüzün, babasının isteği üzerine İstanbul Tıp Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne girmiştir. Bölümden mezun olan ve profesör unvanı kazanan Şansın Tüzün aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanıdır. Hekimlik kariyerinin yanı sıra müzik ve yazarlık konusunda da oldukça yeteneklidir ve beste, kitap gibi eserleri bulunmaktadır. Havanalı İsa, İstanbul’un Azizesi gibi kitapların yazarı olan Şansın Tüzün, çeşitli besteleri ile de ChanCe sahne adıyla bilinmektedir. Birçok konuda oldukça yetenekli olan Şansın Tüzün, üniversite yıllarında özgün bir müzik grubunun solistiydi.

 Şansın Tüzün’ün Kazandığı Ödüller

2 kez kitabı basılan Şansın Tüzün, Ömer Seyfettin Öykü Ödülü’nü 2005 yılında kazanmıştır. Ayrıca Uluslararası Osteoporoz Vakfı, Şansın Tüzün’ü dünyanın 7 bölgesinden 7 bilim insanının ödüllendirildiği organizasyonda ödülü Şansın Tüzün’e vermiştir. Bu organizasyondaki tek ödül kendisinindir.  Gelibolu şarkısının da bestecisi olan Şansın Tüzün oldukça tanınan bir kişi olmuştur.

Tum Ozgecmis Orneklerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir