Sanayi Sicil Vize Yenileme Dilekçesi Örneği

0

Sanayi Sicil Vize Yenileme Dilekçesi Örneği

Sanayi sektöründe hizmet veren kurumların, sicil belgeleri bulundurulması zorunlu olurken, elbette ki bu sicil belgesinin de belirli süreler ile yenilenmesi gerekmektedir. Yıllık işletme cetvellerinin verilmiş olması gerekirken, her yıl düzenli olarak en geç nisan ayı sonuna kadar yaptırılması gerekmektedir. Eğer bu işlem yapılmaz ise vizenin yenilenmemesinin yanı sıra ceza yaptırımları uygulanmaktadır.

Sanayi sicil vize yenileme dilekçesi nedir?

                Taş ocakları, madencilik, imalat sanayi, su ve gaz istihsali gibi sektörlerde mevcut faaliyet gösteren işletmelerin, sanayi sicil belgelerini, ‘’ Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü’’ tarafından alması gerekmektedir. Her sanayi sicil belgesinin geçerlilik süresi 2 yıl olurken, her 2 yılda bir yenileme yapılması gerekmektedir. Bu yenilemenin yapılması için de vize yenileme dilekçeleri yazılması gerekmektedir.

Sanayi sicil vize yenileme dilekçesi ne için kullanılır?

                Mevcut olarak faaliyet gösterilen sanayi dalında, yasal olarak hizmet vermek için bu dilekçeler vize yenilemek adına kullanılması gerekmektedir. Vizelerin yenilenmediği takdirde, ceza yaptırımları uygulanacaktır.

Sanayi sicil vize yenileme dilekçesi nasıl yazılır?

                Dilekçe yazılırken, yetkili kişinin yazması ya da vekalet olarak imzalanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra vekalet belgesinin de hem aslı hem de fotokopisi bu dilekçeye örnek olarak eklenmesi gereklidir.

Sanayi sicil vize yenileme dilekçesi nereye teslim edilir?

                Sicil yenileme işlemleri, internet platformları üzerinden yapılan başvurular dahilinde gerçekleştirilse de ilgili evrak ve belgelerin ‘’ Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ‘’ ne teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir