Sanayi Sicil Vize Yenileme Dilekçe Örneği

0

Sanayi Sicil Vize Yenileme Dilekçe Örneği

Sanayi Sicil Vize Yenileme Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Sanayi sektöründe bulunan kurumların sicil belgeleri bulundurması zorunludur. Sahip olunan bu sicil belgelerinin de belirli sürelerde yenilenmesi gerekmektedir. Sanayi sektöründe hizmet veren kurumların sanayi sicil belgelerini her 2 yıl da bir yeniletmeye ihtiyacı vardır. Bunun için de sanayi sicil vize yenileme dilekçesi yazılmalıdır.

Sanayi Sicil Vize Yenileme Dilekçesi Ne İçin Yazılır?

Sanayi sektöründe hizmet veren işletmeleri vizelerinin oluşması adına sanayi sicil vize yenileme dilekçesi yazılmaktadır. Yazılan bu yenileme dilekçesi ile sanayi sektöründe bulunan işletmelerin 2 yıl süre boyunca yeniden sicil vizesine sahip olması sağlanabilmektedir.

Sanayi Sicil Vize Yenileme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dilekçenin yazımında öncelikli olarak yetkili kişi ya da vekalet verdiği kişi ya da kurumun imza atması gerekir. Eğer vekil var ise vekalet belgesinin de bu dilekçe ile birlikte sunulması gerekir. Yazılacak olan dilekçede kuruma ait bilgiler yer almalıdır ve vize yenileme açıklaması olmalıdır. Bu dilekçe her 2 senede bir yenilenmeli ve sunulmalıdır.

Sanayi Sicil Vizesi Nereye Teslim Edilir?

Sanayi sicil vize yenileme dilekçeleri, sanayi ve ticaret müdürlüklerine bildirilmesi gereken dilekçelerdir. Bu dilekçeler işletmenin hangi sanayi ve ticaret il müdürlüklerine bağlı ise o müdürlüklere teslim edilmesi gereken dilekçeler olmaktadır. Eğer bu işlemler yapılmaz ise bazı cezai yaptırımlar uygulanabilmektedir.

Sanayi Sicil Vize Yenileme Dilekçesi İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir