Sağlık Yönetimi Maaşı

0

Sağlık Yönetimi Maaşı

Hastalara daha iyi hizmet sunma adına çalışmalar yapan sağlık yönetimi birimi her hastanede olması gereken önemli bir birimdir. Ayrıca hastanede düzenin sağlanması daha hizmet sunulması adına da çalışmalar yapar.

Sağlık Yönetimi Çalışanları Ne İş Yapar?

Hastaneler günümüzde sürekli olarak denetim altındadır. Gerek sağlık gerekse de teknolojik koşullara ayak uydurmaları için denetim yapılmalıdır. Bu denetimleri yapan kililer sağlık yönetimi çalışanlarıdır.

Sağlık Yönetimi Çalışanları görevleri nelerdir?

Sağlık kurumları yöneticisi olarak çalışmaya başlarlar. Sağlık yönetim bilgisi, iktisat, maliye ve işletme dersleri ile birlikte sağlık kurumlarında finansal yönetim, sağlık politikası, sağlık planlaması gibi alanlarda çalışmaktadırlar.

Sağlık Yönetimi mezunları nerelerde çalışabilir?

Her türlü sağlık kurumunda çalışabilirler. İş tanımları sağlık kurumları işletmecisi olduğundan dolayı her türlü sağlık kuruluşunda hizmet verebilirler.  Hastane bütçesi hazırlamak, hastanenin yönetimini sağlamak asli görevleri arasındadır.

Sağlık yönetimi çalışanları Ne Kadar Maaş Alır?

  • Kamuda görev yapan en düşük sağlık yönetimi çalışanı maaşı yeni zamlar ile beraber 3.700 TL oldu. Zam öncesi 3.135 TL olan maaşlar kamuda görev yapan çalışanlar için geçerlidir.
  • Kamuda görev yapan veya çocuk sahibi olanlar için ise maaşlarda oynama olabilir. Özel hastanelerde ve diğer özel kurumlarda görev yapan sağlık yönetimi çalışanlarının maaşları ise değişiklik göstermektedir.
  • Özel sektörde görev yapan ve göreve yeni başlayan bir sağlık yönetimi çalışanın maaşı 2000 TL civarında olabiliyor.
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir