Sabıka Kaydının Silinmesi Dilekçe Örneği

0

Sabıka Kaydı Dİlekçe ÖrnekleriDevlet dairelerinde yapmak istediğiniz bir çok işlemde sizden sabıka kaydına dair bilgiler istenir. Sabıka kaydına dair aradığınız tüm dilekçe Örneklerini sitemizde bulabilirsiniz. İsterseniz Sabıka Dilekçe Örneklerini bilgisayarınıza indirebilir, üzerinde küçük oynamalar yaparak, bu dilekçe örneğini kullanabilirsiniz.

Sabıka Kaydı Dilekçe Örneklerini bilgisayarınıza indirmek için ihtiyacınız olan konuyu seçip, indir butonuna tıklamanız yeterlidir. Örnek bilgisayarınıza birkaç saniye içerisinde word dosyası şeklinde inmiş olacaktır.

Sitemizde istifa gerekçelerinize göre özel olarak hazırlanmış dilekçe örneklerini bulabilirsiniz. Diğer dilekçe örneklerine Sabıka kaydı dilekçeleri bölümünden ulaşabilirsiniz!

Sabıka Kaydı Dilekçe Örnekleri

İNDİR

………………………. ( ) ’ Cİ İCRA CEZA MAHKEMESİ’ NE

 

Sabıka Kaydının
Silinmesini İsteyen    : Ad Soyad

Adresi                        : ….

 

Suç ve Ceza              : Mal Beyanında Bulunmamak

İnfaza Veriliş Tarihi  : 28.08.2011

Konusu                      : Ankara 8.İcra Ceza Hakimliği’ nin 1996/15.E. 1996/18.K. sayılı
kararı ile verilen mahkumiyetimin, Adli Sicilden silinmesi talebidir.

Açıklama                 :1-Yukarıda Mahkemesi ve numarasını belirttiğim karar ile 8 gün hafif hapis cezasına mahkum olmuştum.
2- Bu cezamı İstanbul Bayrampaşa cezaevinde yatarak tamamladım ve cezam dolduktan sonra tahliye edildim. Mahkumiyetimin üzerinden yaklaşık 11 yıl geçmiştir. Bu sabıka kaydı nedeniyle iş bulmakta zorluk çekiyorum. Diğer taraftan 647 sayılı Kanundaki şartlar da gerçekleşmiştir.

Hukuki Sebepler       :  647. S.K 7 m.’si ve ilgili mevzuat

Sübut Sebepleri         : Mahkumiyet dosyası , İnfaz Kağıdı, ve Kanuni Deliller

Sonuç ve İstem        : Yukarıda açıklanan nedenlerle, Adli Sicildeki hükümlülük kaydımın silinmesine karar verilmesini saygılarımla dilerim.   /   / 2011.

 

Hükümlülük Kaydının

Silinmesini İsteyen
Ad soyad
E K  : Adli sicil kaydı fotokopisi

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir