Resmi Araç Denetleme Formu

0

Resmi Taşıt Denetleme Formu 2017

Günümüzde birçok kurum ve resmi dairelerde önemli kişilere resmi ve makam araç hizmeti sağlanmaktadır. Resmi araçlar birçok ayrıcalığa sahip olduğu için çok fazla dikkat çekmektedir. Bu yüzden İçişleri Bakanlığı resmi araçların görevli olması ile ilgili yasal bir düzenleme getirmektedir.

Resmi Araç Denetimleri Nasıl Yapılır?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı resmi araç denetimleri bildirisinde, kurumlara hizmet edilen resmi araçların gün geçtikçe artması sebebi ile gerek trafik kazalarının artması gerekse de tasarruf amacı ile denetimlerin etkin hallere girmesini istemiştir. Bu sayede hem devlet malı korunacak hem de devlet memurunun kısıt, ihmal ve tedbirsizliği gibi durumlarda vereceği zarar bertaraf edilmiş olacaktır.

Ayrıcalık Hakkı Olacak Mı?

Resmi ve makam araçları birçok konuda ayrıcalık sağlanan araçlar olmaktadır. Yayınlanan bildiride denetleme ile yükümlü olan trafik polisleri ve jandarma trafik timleri resmi aracın görevinin olup olmadığı ve varsa ne olduğu, görevi dâhilinde yolda olup olmadığı ve görevli kişinin araç içinde olup olmadığı ve araç camlarında görevli yazısının olup olmadığı kontrol edilir. Bu araçlara aksi durumlarda kesinlikle ayrıcalık tanınmayacaktır.

Denetim Sayıları Artacak

Resmi taşıtları kullanan sürücülerin trafik kazalarına karışması sebebi ile 2017 yılında resmi araçların denetim ve denetimlerin nitelik sayıları artacaktır. Bu kurallardan asla taviz verilmeyeceği açıklanan bildiride, resmi araçlara sahip tüm kamu kurum ve kuruluşlarından denetimlere karşı titizlikle hazırlanılması ve aksaklık yaşanmaması istenmiştir.

Diğer Formlarımıza Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

2017 Araç Denetleme Formları İNDİR

1-Okul Servis Araçları Denetleme FormuOkul Servis Araçları Denetleme Formu İNDİR

2-Taşıt Denetleme Formu Taşıt Denetleme Formu İNDİR

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir