Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Maaşı

0

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Maaşı

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Ne İş Yapar?

Rekabet kurumu uzman yardımcılığı, meslek personeli olarak görev yapmaktadır. Yetelilk sınavı sonucu uzman yardımcısı olan kişiler, alanlarında birçok dala yükselebiliyorlar. Bu kuruma atanmak isteyenler, açılacak olan sınavla işe alınıyorlar. Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluştuğundan dolayı, bu sınavlarda başarılı olan kişiler rekabet uzman yardımcılığına atanmaktadırlar.

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Görevleri Nelerdir?

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılı görevine başlayanlar alanlarında birkaç görevi bulunuyor. Ön araştırma, yerinde inceleme, soruşturma yapma, muafiyet gibi görevlerde bulunuyorlar. Bu görevleri yaparken uzman yardımcıları gerekli olan bilgileri kamu kurumlarından isteyebilme yetkilerine sahiptirler. Ayrıca yapılan çalışmalar sonucu uzman yardımcıları gerekli açıklamaları da isteyebilmektedirler.

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Nerelerde Çalışabilir?

Rekabet Kurumu unvanı alan kişiler, Rekabet Kurumlarında memur olarak çalışabilir. Bunun dışında başka kurumlardan herhangi bir şekilde rekabet uzman yardımcılığına insanlar atanamaz. Sadece kurumun açmış olduğu sınavdan başaralı olanlar Rekabet Kurumlarından görevlendirilmektedir.

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Ne Kadar Maaş Alır?

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı bölümünde çalışanlar için, aylık maaş ücreti belirlenmiştir. 2018 yılında ücret 5.0005 Tl olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu ücrete yabancı dili olanların alacağı tazminat ve sigorta primi de dahil edilmemiştir. Oldukça yüksek maaşa sahip olan Rekabet Uzman Yardımcıları, her yıl belirlenen fiyat politikası kapsamında belirli oranda net maaş almaktadırlar.

 Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Maaşı

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir