Referans Mektubu Örneği

0

Referans Mektubu Örnekleri 2017

Okuldan mezun olduktan sonra ya da başka işte bulunup ayrıldıktan sonra başka bir iş yeri için başvuru yapan kişiler özgeçmişleri ile başvuru yanında onlara referans olan kişilerin yazdığı referans mektupları ile de işi alma olasılıklarını artırmaktadırlar. Referans mektupları size tanıyan önemli, adı sayılır kişiler olmaktadır. Başvurunuzda iş yerine alındığınızda katkınızın çok yüksek ve nasıl kalifiyeli biri olduğunuzdan bahsedeceği bir yazıdır. Başvurulan şirket ya da kurum tarafından da bu yazılar oldukça önemlidir çünkü referansın bu şirketi önermesi ile ileride de yardımcı olabileceği düşüncesi şirketlerde yer almaktadır.

Referans Mektubu ÖrnekleriReferans mektubunda yer alması gereken bilgiler nelerdir ?

Öncelikle referansınızı seçerken sizin için olumlu düşüncelere sahip bir kişinin seçilmesi şarttır. Bu yazıda olumsuz bir düşüncenin olmaması gerekmektedir. Referansınız eğer eski iş yerinizdeki önemli bir kişi ise olması düşünülen bilgiler;

  • Başvuran kişinin güçlü yanları
  • Referans olan kişi ile başvuru yapan kişinin aralarındaki ilişki ya da iş ilişkisi
  • Hangi tarihler içinde katkı sağladığı
  • Bu zaman içindeki görevi ve görevin tanımı
  • Firmaya sağladığı yararlar
  • Başvuru yapan kişinin ileriki kariyerinde başarılı olacağını düşündüğü alanlar

Referans Mektubu Yazmak isteyenlerin sıkça sorduğu sorular!


Örnek yeni mezun referans mektubu

İlgili Makama,

… yılında … üniversitesinden mezun olan 4 yıllık üniversite hayatında derslerinde ve katıldığı etkinlik ve aktivitelerde performansı ile göz doldurmuş, yaptığı işlerde ciddi ve insanlar ile ilişkisi yanında grup çalışmalarında başarılıdır.


 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir