Rasim Ozan Kütahyalı Özgeçmişi

0

Rasim Ozan Kütahyalı Özgeçmişi

Spor ve siyaset yorumculuğu ile tanınan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında merak ettiğiniz bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Rasim Ozan Kütahyalı kimdir?

30 Nisan 1981 yılında İzmir’de dünyaya gelen Rasim Ozan Kütahyalı özgeçmişi meslek olarak yazarlık ve gazetecilik dışında spor yorumculuğu da yapmaktadır.

Rasim Ozan Kütahyalı aile bilgileri

Kendisi gibi gazeteci olan Nagehan alçı ile evli olan Rasim Ozan Kütahyalı’nın annesi öğretmendir. Babası ise mühendis olan Kütahyalı İstanbul ilimizde ikamet etmektedir. Betül Yasemin ve Ayşe Ela isimli iki kız çocuğu bulunmaktadır.

Rasim Ozan Kütahyalı Eğitim Bilgileri

İzmir’de bulunan 60. Yıl Lisesinden mezun olduktan hemen sonra İstanbul’da bulunan Bilgi Üniversitesi hukuk fakültesini kazanan Rasim Ozan Kütahyalı burada eğitimini tamamlamadan 2. Sınıfta hukuk fakültesinden ayrılmıştır.

Rasim Ozan Kütahyalı kariyeri

Gazetecilik kariyerine Cumhuriyet gazetesinde müzik yazarlığı yaparak başlayan Kütahyalı, 12 Kasım tarihinde yayınlanan ilk yazısını “Taraf” gazetesinde yayınlamıştır. 2008 yılından Taraf gazetesinde yazılar yazmaya başlayan Rasim Ozan Kütahyalı mesleğe bu alanda devam etmiştir. CNN’de yayınlanan Reha Muhtar ile çok farklı isimli program da baş danışmanlık yaparak meslek hayatına burada devam etmiştir.

2010 yılında başladığı spor yorumculuğuna Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol isimli programda devam eden ünlü gazetecinin Boşnaklar hakkında söylediği ağır sözlerden sonra kanal ile ilişiği kesilerek yorumculuğuna son verilmiştir. Halen aktif olarak gazetecilik görevini yerine getirmektedir.

Tum Ozgecmis Orneklerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir