PTT Mülakat Sonuçları

0

PTT Mülakat Sonuçları

Kurumsal firmalara yapılan başvurular, belirlenmiş tarihler arasında yapılırken, yine PTT kurumlarına yapılan başvurularda, internet platformu üzerinden yayınlanmaktadır. Gerekli özelliklere ve belirlenmiş ön görülen puanı almış olan adayların, başvuru yapmasından sonra, mülakat tarihleri verilmektedir. Mülakatlara hazırlanmak isteyenlerin ise merak ettikleri arasında genel olarak aşağıda başlıklar ile verilen bilgiler yer alıyor.

PTT mülakatı nasıl olur?

İlk olarak, belirlenen saatlerde başvuru yapan kişiler, bekleme salonunda hazır olarak beklemesi gerekmektedir. Sonrasında ise belirlenmiş kişi sayıları ile gruplar halinde mülakat salonunun bulunduğu bölgeye adaylar çağrılır. Sonrasında ise sırasıyla birlikte, adaylar teker teker içeri alınarak, mülakat yapılmaktadır. İlk olarak kendinizi tanıtmanızı istemektedirler. Sonrasında ise güncel ve genel kültür sorularını yönelttikten sonra, her kişi de değişen sorular ile mülakat tamamlanmaktadır.

PTT mülakatından geçmek için şartlar ya da kişide aranan özellikler

Bu konu hakkında bilgiler, PTT A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIM İLANI ile birlikte açıklanmış olacaktır. Fakat gişe görevlileri için, temel bilgisayar bilgileri aranan özellikler arasında. Yine mesleğinize uygun olan başvurularda da, mesleğinizin gerektirdiği konuda bazı yeterlilikler aranabilmektedir.

PTT mülakatında neler sorulur?

Her yıl yapılan mülakatlarda karşılaşılan sorular birbirinden farklı olabilmektedir. 2017 mülakatında sorulan bazı sorular şu şekildedir.

  • Dünyanın en büyük adası?
  • Tevhidi tedrisat nedir?
  • İlk uzay aracı nedir?
  • İbni Sina ‘ nın ilk eseri nedir?

Genel kültür soruları arasında bu tarz sorular yer alırken, yine bilgisayar kullanımına ait bazı kısa yollar da sorulan sorular arasında. Elbette ki bilgisayar kullanımı için sorulan sorular, gişe görevlileri için geçerli olmaktadır. Bunlar arasında da, ctrl+ c, ctrl+ v, ctrl+z gibi oldukça basit kısayollar bulunmuştur. Bu bahsedilen sorular, 2017 mülakatı için geçerli olmuştur. İlerleyen dönem mülakatlarında farklı sorular karşınıza çıkabilir.

2017 PTT Mülakat Sonuçları

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir