Psikolog CV Örnekleri

0

Psikolog CV Örnekleri

Çoğu kişi tarafından isim olarak psikiyatrist ile karıştırılan ve biraz halk ağzı ile deli doktoru olarak tanımlanan bir meslek dalı. Aslında yaptıkları iş o kadar önemli ki. Psikolog yol gösterendir. Takıldığımız içinden çıkamadığımız ve kendi kendimizle ikileme düştüğümüz konularda bir hekim gözü ile tarafsız olarak fikrini beyan edip bize yardımcı olandır. Yönlendirendir.

Psikolog CV Örnekleri Neler İçermelidir?

Klasik CV‘de olması gereken kişisel ad, soyadı, doğum tarihi, memleketi, doğduğu yer, ikameti, ehliyet bilgisi, sigara içip içmediği, bilgisayar bilgisi, hobileri, fobileri, aile durumu, aldığı seminer ve eğitimler, var ise bu alanda almış olduğu ödüller, daha önce çalıştığı yerler, psikoloji konusunda vizyonu ve misyonu ilgi çekici olacaktır.

Psikolog CV Örnekleri Giriş Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Merhaba aradığınız kişi benim. Çünkü ben sen olmaya geldim. Seni sen gibi hissedip sana yardımcı olmak istiyorum. Birlikte çözüme ulaştıramayacağımız hiç bir sorun kalmayacak buna emin olabilirsin. Tarzında bir giriş yazısı olmalıdır.

İyi Bir CV Nasıl Olmalıdır? – Detaylı Anlatım

Psikolog Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalı?

Psikolog dalında alınmış olan ünlü yada ünsüz konusunda uzman tüm doktorlardan alınmış olan psikoloji üzerine eğitim ve seminerler kişi yıl ve konu olarak belirtilmeli.

Bununla beraber ilgili bölüme dair okunulan üniversite adı, okuduğu branşın tam içeriğini , hangi yıl başlayıp hangi yıl bitirildiği ve hangi derece ile bitirdiği belirtilmeli.

Daha önce Psikolog alanı dışında almış olduğu başka eğitimler var ise de mutlaka belirtilmeli. Drama, müzik, müzik aleti gibi olmalıdır.

Psikolog İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

En son çalışılan kurumdan ilk çalışılan kurama kadar bütün çalışılan yerlerin giriş ve çıkış tarihleri ile çıkış nedenleri belirtilerek, telefon numaraları ve referans alınabilecek kişi isimleri ile birlikte iş deneyimi yazılmalı.

Hangi Kişisel Özellikler – Yetenekler Eklenmeli

Özellikle hobiler ve fobiler yazılmalı. Hangi tür müzikler dinlediği belirtilmeli. Hangi tarzda filmlerden hoşlandığı belirtilmeli. Aile ile geçirilen vakit konusunda bilgi verilmeli. Kendini en az üç kelime ile tanıtması istenmeli. Kendinde diğer insanlarda olmayan hangi yeteneği var ise mutlaka yazmalı.

Referans Bilgilerini Eklemeye Gerek Var mı?

Psikolog doktorunu referansla değerlendirmek çok yanlış olur. Çünkü psikolog ve hastası arasındaki her şey özeldir. Dosyaları bile sadece doktorun ulaşabileceği bir yerde olmalıdır. Asistanı, çalışanı bile ulaşamamalıdır. Psikologların en güzel referansı hasta referansıdır. Zaten iyi psikologlar kulaktan kulağa referanslarını oluşturacaklardır.

Psikolog CV Şablonunu Buradan İndirebilirsiniz!

Tüm Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir