Proje yöneticisi maaşları

0

Proje Yöneticisi MaaşlarıProje yöneticisi maaşı

Özel sektörün önemli iş kollarından biri olan proje yöneticiliği, yüksek maaş oranları ile pek ok kişinin hayali olan bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır. Sorumluluğun ağır olmasının yanında yoğun bir iş akışına sahip olan bir proje yöneticisi, bulunulan şirkete göre farklı görevler üstlenebilmektedir. Hatta proje yöneticilerinin aynı anda birden fazla işle ilgilendiğini ve çalışma alanının geniş bir platformda olduğunu söylemek mümkündür. Proje yöneticiliği mesleği ile ilgili en çok merak edilen aslında maaş oranlarıdır. Proje yöneticisi olmak isteyen bir kişinin ilk olarak ne kadar maaş alacağını öğrenmeye çalışması bu durumun en açık göstergesidir. Peki, proje yöneticisi maaşları ne kadar? daha yakından göz atalım.

Proje yöneticisi maaşları ne kadardır?

Proje yöneticilerinin sektör içerisinde aldığı maaşlar genelde çalışan şirkete göre değişim gösterebilmektedir. Örneğin bir bankanın proje yöneticisi ile özel sektörde hizmet veren bir şirketin proje yöneticisinin aynı maaşı almadığını söylemek mümkündür. Şu an bazı proje yöneticilerinin maaşları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Akbank 9200 TL
  • İnnova Bilişim 5850 TL
  • Yıldız Holding 4900 TL
  • LC Waikiki 4050 TL

Görüldüğü gibi proje yöneticilerinin maaş oranları şirkete bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Ayrıca maaş oranları biraz da işe girecek kişinin iş veren ile yaptığı anlaşmaya bağlı olarak değişebilmektedir. Birden fazla şubesi olan şirketlerin bu durum geçerli olmasa dahi merkezi yönetimle işlerini yürüten bir şirkette standardın üzerinde maaş talebinde bulunmak mümkündür.

Proje Yöneticileri Nasıl CV Hazırlamalı?

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir