Proje Ödevi Dilekçesi

0

Proje Ödevi Dilekçesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygun görülmüş ders eğitimi verilirken proje bazlı bazı prosedürler izler. Çocuk gelişiminde ve eğitiminde algı, araştırma, geliştirme ve açıklama önlerini daha iyi kavramaları ve süreçleri için uygun gördüğü, öğrencilere yükümlülük vererek başarılarını arttırmalarını sağlamıştır.

Proje Ödevi Dilekçesi Nedir? Ve Neden Yazılır?

Orta öğretim lise öğrencileri tarafından ödevle yükümlendirilen sınıf öğretmeni ya da ödevi veren ders öğretmenine hitaben yazılmış bir dilekçedir. Öğrencilere araştırma önleri artması sebebi ile proje bazında eğitim süreci uygulanır. Bu projeler içerisinden farklı konular arasında ders ödevleri yükümlülükleri öğrenciye görev olarak verilir. Öğrenci konu hakkında seçme özgürlüğüne sahiptir.

Proje Ödevi Dilekçesi Ne İçin Yazılır?

Öğrenciler, öğretmenleri tarafından belirlenen araştırma projelerinde görev almak istedikleri konuları seçebilmek için belirledikleri konu ve bölümleri bu dilekçe ile veren öğretmenine bildirir.

Proje Ödevi Dilekçesi  Ne İçin Kullanılır?

Öğrenim gördüğü okul adını, okuduğu sınıfı ve sınıf öğretmenine hitaben yazılmış bir dilekçe olmalıdır. Öğrenim gördüğü ders yılları arasında aldığı dönemi belirtmelidir.

Proje Ödevi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Projede ödev olarak almak istediği dersleri sırası ile alt alta belirtmelidir. Kendi adı- soyadı, sınıfı, dilekçeyi yazdığı tarih ve kendi imzası olmalıdır.

Proje Ödevi Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Öğrencinin ödevi verdiği öğretmene bu dilekçeyi yazarak teslim etmelidir. Her öğrenci yazılabilen, ders konu seçimlerini yapmaları ve projede yer almaları için sınıf öğretmenlerine teslim edilmelidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir