Profesyonel CV Örnekleri Word

0

Profesyonel CV Örnekleri Word

Word’de Profesyonel CV Hazırlama

Profesyonel bir iş dünyasında, sizden kendinizi iyi ifade etmeniz istenir. Sunulan CV’ler de bunu sunmak için en iyi yoldur. CV hazırlarken profesyonel görünmeli, bilgi ve tecrübeler abartılmadan, doğru olarak net ve açık anlatım tercih edilerek yazılmalıdır.

CV hazırlamak için hazır programlar vardır, fakat eskiden beri kullanılan en klasik yol MS WORD tablolama özelliklerini kullanarak, CV oluşturmaktır.

CV hazırlarken bir diğer dikkat etmeniz gereken kavram,  CV hazırlanacak formatın doğru olarak belirlenmesidir.

Profesyonel CV’de Giriş Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Giriş yazısı yani ön yazı, hazırlanacak formatın içeriğine uygun olarak belirlenmelidir.  Örneğin iş tecrübeleriniz arasında uzun boşluklar mevcut ise, fonksiyonel CV tercih edilerek; yeteneklerinize ve özelliklerinize yönelik bir ön yazı yazılmalıdır.

Kariyerinizde değişiklik yapmak için başvuruyorsanız, bir alanda uzmanlaşmış olmalısınız ve CV ön yazısında iş becerilerinize yönelik üstün özelliklerinizi belirtmelisiniz.

Profesyonel CV’de Eğitim Bölümü Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle mezun olunan(veya halen devam etmekte olduğumuz) okullar,  “sondan başa doğru” tarih sırasını takip edecek şekilde yazılmalıdır. Eğer okulu derece ile bitirilmişse CV de mutlaka bu belirtilmelidir. İlk ve ortaokul düzeylerinde birincilik gibi farklı bir özellik mevcut değilse yazılmasına gerek yoktur.

En az üniversite mezunu olunması istenen bir iş kolunda çalışmak istiyorsak, ilgili alandaki üniversiteyi bitirmenin yanında bir de yüksek lisans bilgileri eklenebilirse ön elemenin geçilmesi kolaylaştırır. Aynı zamanda iş dalınıza yönelik alınan hızlı sertifika programlarını mutlaka yazmalısınız.

Profesyonel Boş CV Şablonu İNDİR

Diğer CV Örneklerine ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir