Prezi Sunum Nasıl Hazırlanır?

0
Prezi Sunum Nasıl Hazırlanır?

Prezi Sunum Nasıl Hazırlanır?

Prezi Sunum Nasıl Hazırlanır?

Prezi sunum, kullanıcıları için pek çok farklı ayrıcalık sunan PowerPoint benzeri bir program olarak karşımıza çıkamktadır. Aynı anda tüm kullanıcıları için online erişim imkanı sunan prezi, ayrıca zengin içerikleri ile pek çok kişinin tercihi olmaktadır. Şimdi prezi sunum nasıl hazırlanır? buna daha yakından bakalım.

Prezi sunum hazırlamak için neler yapılmaktadır?

Prezi sunum ile yeni bir sunuma başlamak için ilk olarak your prezis alanında yer alan new prezis kızmına tıklanması gerekmektedir. Bunun ardından karşımıza tema seçimi gelmektedir. Burada genelde blank tercihi yapılmaktadır. Temanın boş bir şekilde seçilmesinin ardından ise start editing denerek sunum yapmaya başlamak mümkündür.
Sunum yapmak için ilk adımların atılmasının ardından program içerisinde yer alan çeşitli araç çubukları sunumun zenginleştirilmesine imkan tanımaktadır. Örneğin sunum içerisinde yazı eklemek için text araç çubuğu kullanılmaktadır. Bunun yanında prezi progamında kullanılan araçlardan diğerleri de inset, frame, path ve color&fonts olarak ön plana çıkmaktadır.
Prezi ile sunum hazırlamak ve programı tam olarak anlamak için çeşitli denemeler yapılması daha etkili olacaktır. Sunum hazırlamaya çalışarak programın daha hızlı ve istenen bir şekilde öğrenilmesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle sık sık denemeler yapmak ve program içerisinde yer alan araç çubuklarını kullanarak hangi görevlere sahip olduğunu uygulamalı bir şekilde öğrenmek gerekmektedir. Programın menülerini deneyerek aynı şekilde hangi işe yaradıkları daha yakından öğrenilebilmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir