Pomem Mülakat Süreci

0

pomem-mulakat-soruları

 

Pomem mülakat süreci, Pomem başvuruları tamamlandıktan  sonra Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinde mülakat tarihleri bildirilir ve mülakat süreci bu şekilde başlar. Mülakatı inceleyecek olursak; mülakat iki adımdan oluşur. Bunlar

  1. Resmi olarak değerlendirme
  2. Seçme işlemleri

Pomem mülakatları 4 aşamadan oluşur. Bunlar ise;

  1. Pomem kişilik testi
  2. Ön sağlık testi
  3. Sözlü mülakat
  4. Spor parkuru testi

Bu sıra değişebilir.

Ön sağlık testinde; Adayın vücudu incelenir. Dövme olup olmadığına, yaralara ve şekil bozukluğu olup olmadığına bakılır. Bunların dışında boy, kilo indeksi yapılır. Ve son olarak renk körlüğü testi yapılır.

Sözlü mülakatta; Pomem adaylarını hakkında bilgi sahibi olunmaya çalışılır. Verdiği cevaplarla cevap verme kapasitesi ölçülür. Bu aşamada önce adaya çektirilen bir soru sorulur ardında komisyon üyeleri soru sorarlar.Burada dikkat etmeniz gereken nokta; komisyona sorunuzu cevaplamadan önce ad- soyad doğum yeri ve tarihi ne mezunu olduğunuzu ve anne babanızın mesleğini söyledikten sonra sorunuzu cevaplayın.

Son aşama olan spor parkur testinde; Pomem adaylarının fiziksel dayanıklılığına bakılmaktadır. Pomem adaylarının spor parkurunu belirli bir sürede bitirmeleri beklenir. Bu süre sonunda parkuru bitiremeyenler elenir.

Pomem mülakat süreci tamamlandıktan sonra elenenler haricinde kalan Pomem adayları Türkiye geneli sıralamaya dizilip Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde duyurulur.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir