Pomem Mülakat Deneyimleri

0

okm-670x356Pomem mülakatına hazırlananlar için daha önceden pomem mülakatına girmiş olan adayların deneyimlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Böylece onların karşılaştıkları problemlere karşı kendinizi hazırlar ve diğer adaylardan birkaç adım öne geçmiş olursunuz.

Tüm bunların dışında karşılaşacağınız sınavın nasıl bir şey olduğunu tam olarak anlayabilmeniz için aşağıdaki örnekleri değerlendirebilirsiniz!!

  • Konya’da Pomem Mülakatına Girmiş Adayın Deneyimleri;

Arkadaşlar ben de dün konyada girdim 1.komisyon.öncelikle sabah 7,45 de içeri alındık 8 de kişilik testine girdik 40 dk süre verdiler tc kimliğini girip yapıyorsun.ondan sonra ön sağlığa giriliyor.boy kilo renk körlüğü vs bakılıyor kısaca kendini tanıtıyorsun ön sağlığa girdiğin komisyon ayrıca mülakat komisyonu onu belirteyim.sonra karakolun dışında bi park var oraya herkesi toplayıp elenenleri okuyorlar yani heyecanın tavan yaptığı yer.100 kişiden 22 kişi elendi ön sağlıktan.13,3 a kadar ara verdiler sonra mülakat için kart çektik bana kentleşmenin olumlu ve olumsuz etkileri çıktı.oradaki polisabiler çok yardımcı oluyorlar rahatlatıyorlar.şunu söyleyeyim komisyon sadece konuşmanızı dinliyor kekemeliğe sesin titremesine heyecana dikkat ediyoorlar bunlardan birini tespit ederlerse kendileride konuşturuyorlar sakin olun derim ama ne kadar desek boş ben de çok heyecanlıdım belli etmedim.kesinlikle ekfonun tavsiyelerine uyun konyada zaten gireerken polislerin hepsi ekfonun tavsiyelerini bire bir söylüyorlar.içeri girdim 1dk sürdü kartı komisyon başkanına verip geri çıkıyorsunuz kendinizi tanıtıp daha sonra karttaki soruyu cevaplıyorsunuz.sonra başkan soruyor eklemek istediğin var mı diye yok efendim deyip GERİ GERİ çıkıyorsunuz.sonra elenenler okunuyor spor salonunun önünde kazananlar salona giriyor.ilk önce bayanlar yapıyor gerçi epey yapamayan vardı.sonra sıra bize geldi.hepsi kolay sadece takladan sonra denge tahtasına çıkmadan bekleyin burada çoğu kez yazılmıştır.ben taklayı attım bi kalktım denge tahtası bi sağa bi sola gidiyor. 2 sn beklyeyip çıktım hızlıca geçin gerisi kolay zaten.daha sonra elenenler okunuyor.herkes dağılıyor

  • Samsun’da Pomem Mülakatına katılmış Adayın Deneyimleri;

Arkadaşlar 9 ekim 07 30 da samsun pmyo vardık.08:00 doğru sonra üst aramasından sonra Samsundan ve Kastamonu dan başvuru yapanlar diye ikiye ayırdılar hep beraber tribünlere geçtik oturduk. Kastamonu dan gelen 100 e yakın isim vardı sanırsam 15 kişi kadar gelmeyen oldu yanlış hatırlamadıysam. daha sonra soyadı harf sırasına göre 20 şer grup yapıyorlar gün bitene kadar o grupla hareket ediyorsun tabi aşama aşama elenen oluyor sayı azalıyor. ilk önce 120 sorudan oluşan psikolojik test var sadece sızın karakterinize yönelik kişiyi tanımaya yönelik sorular mesela düzenli olmayı sever misin şıklar; kesinlikle hayır-hayır-evet-kararsızım-kesinlikle evet bunlardan size uyanı tıklama yaparak 120 soruyu tamamlıyorsunuz.burada dikkat edilmesi gereken olay ; atıyorum 20.soru 90.soruda da çıkabiliyor 120.soruda da çıkabiliyor.önemli olan tutarlı ve aynı cevaplar vermek… daha sonra boy kilo ölçüyorlar 1.87 olan boyun 1.86 91 olan kilom 89 çıkardılar genelde iki eksik ölçüm oluyor. bundan sonra elenenler açıklanıyor daha sonra ki etap olan sözlü mülakat turuna geçiyorsun.kesinlikle takım elbiseli kıravatlı ve saç sakal kesilmiş şekilde tabiri caizse çıllop gibi gidin ..bizde mülakata girmeden çeketi kıravatı olmayanların , çıkan arkadaslardan ordakı memurların isteği dogrultusunda taktırdılar(mecburıyet yok ama yardımcı olma babında mülakatın ıyı gecmesı açısından kıravat ceket takmamızı ıstedıler.ben şahsen tek kravat takmamıstım ordakı görevlinin demesı üzerine kravat taktım.) içeri girmeden soru kartını cektım hıc duymadığım söz ” ayranım ekşi diyen olmaz ‘ sözü çıktı içeri girdik anlattık. burdakı turda önemli olan kısa künye derler askerıye de baş selamı verdikden sonra cektığınız soruyu anlatmak bundan sonra herkes cıktıkdan sonra elenen tekrar soylenıyor ve gecenler en son aşama olan spora gecıyorsunuz. önsağlık da 24 kişi sözlü mülakat da 20 e yakın sporda da 5 kişi elendi.yani sabahtan akşama ,14 ekıme gözü diken ,sonucu bekleyecek pomem adayı 30 kişiydi ayrıca bizden kastamonu grupundan sadece 1 bayan kalmıştı. arkadaşlar stres yapmayın derim allah herkesin yardımcısı olsun.

  • Antalya’da Pomem Mülakatına Giren Adayın Deneyimleri;

Sabahtan soyada gore 20serli. grup olusturuluyor. grubunuzla birlikte 5f testine giriyorsunuz. sure yarım saat, yirmi dakika bir surede herkes tamamlıyor ve birlikte cıkıyorsunuz. daha sonra soyunma odasına gecip altınızda esofman ve ayakkabı kalacak sekilde soyunuyorsunuz. iki ust kata cıkıp saglık ve sozlu mulakat icin epey bir bekliyorsunuz. sıraya gore 5 kisi iceri alınıyorsunuz. kart cekip boy kilo olculumu yapılıyor. polis esliginde dinlenme odasıma giriyorsunuz. sıra size gelince komisyona dogru gidiyorsunuz. en solda doktar sizin renk korlugu olup olmadıgınızı test ediyor. vucudunuza ve ayaklarınıza bakıyor. tamam onayı aldıktan sonra kartınızı ve kimliginizi sube mudurune veriyorsunuz ve orada belirlenen bir cizginin arkasına gecip size kartınızdaki soruyu soruyor. herkes bu asamaları gectikten sonra gecenlerin listesi asılıyor ve yukarıdaki bahsettigim okula vasıtayla gidiyorsunuz. yeniden hazırlanmıs listeye gore yoklama alındıktan sonra ve komisyon geldikten sonra gonullu olan bir kisi nasıl yapılacagını gosteriyor. herkes dısarı alındıktan sonra yine listeye gore 5 kisi cagrılıyor ve fiziki teste giriyorsunuz. sube muduru kronometriyi kontrol ediyor. sesi duyunca baslıyorsunuz ve o size kac saniye icinde bittigini soyluyor. bundan sonra helallesip evlerinizin yolunu tutuyorsunuz.

  • Ankara’da Pomem Sınavına Giren Adayın Deneyimleri:

Baştan sona anlatayım arkadaşlar bu arada sozlu de elendim..

Öncelikle 7 de orada oldum 8:30 da içeri aldılar soyadı sırasına gore 75 kişi aldılar sonra 3 tane bilg. labaratuarına goturduler orada 5f kişilik testi uyguladılar. Daha sonra saat 17:30 a falan kadar on sağlık mülakatı sürdü. On sağlıkta envarter ile ilgili soru soruyor psikolog doktor ise renk korluğu testi uyguluyor. Ellerini uzat diyor titriyor mu diye bakıyor boyum 176 ama 172 cıktı kilo aynı olculdu. On sağlıkta 60 kişi elendi. Saat 19:30 – 20:00 gibi sozlu müalakata çağırdılar. İçeri girerken kart seçiyorsunuz sorular aynı geçen senekiler gibi. Daha sonra kurulda renk korlugu testi yapan doktor paso konusmanızın arasına girip soylediklerinizi çürütüyor sizi baya sinirlendiriyor saat 23:00 gibi sozlu mülakat sonuclandı ama yarm saat acıklanmadı komisyonun telefon trafiği baya yoğundu  🙂 oradan da 50 kişi elediler 20 de gelmeyen kişi vardı toplam 180 başvurudan 50 kişi kaldı. Oradan da elemelerle 20-30 kişi anca kalır sanırım hakkınızda hayırlısı ama torpiliniz yoksa tam bir eziyet içerde sigara içmek yasak telefon yasak kantin var sadece tost ve kofte var 8:30 da girdim gece 23:00 da elenerek cıktım daha da spor mülakatı vardı 01:00 ı falan bulacak sanırım tamamen bitmesi herkes hakkında hayırlısı

 

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir