Pomem Kişilik Testi

0

Pomem mülakatlarındaki aşamalardan biride kişilik testidir. Kişilik testinde Polis Meslek Yüksek Okullarında uygulanan 5 faktör 2012’de ilk defa uygulandı. Normalde mülakat aşaması 4 aşamada gerçekleştirilirken kişilik testiyle bu aşamalar 5’e yükseldi. Peki nedir bu kişilik testi?

Pomem Kişilik Testi Nedir?

Pomem kişilik testi (5 faktör kişilik envanter testi), ile ilgili yaptığımız tanımı yine tekrarlamak iyi olacaktır. Pomem kişilik testi (5 faktör kişilik envanter testi);

pomem-kisilik-testi

“5 faktör kişilik envanter testi (Pomem kişilik testi); psikoloji alanının yardımıyla oluşturulmuş  psikolojik sorular kullanılarak adayların sahip olduğu kişiliği anlamaya yardımcı olur. 5 faktör kişilik envarter testini kısaca kişilik testi veya psikolojik test olarak tanımlayabiliriz. Pomem kişilik testinde yaklaşık 100-150 soru sorulmakta ve 20-30 dakika gibi bir süre verilmektedir. Pomem kişilik testini yapmak için herhangi bir ek terimsel bilgiye ve çalışmaya ihtiyacınız yoktur. Dikkat etmeniz gereken soruları dikkatlice okuyarak cevaplamaktır. Çünkü aynı sorular tekrar sorulmakta ya da farklılaştırılarak sorulmaktadır. Bu tür sorulara dikkat etmeden farklı cevaplar verirseniz tutarsız kişilik olarak yorumlanabilir ve elenebilirsiniz. Pomem kişilik testi sonucuna göre sözlü mülakatta kişiliğinize uygun olup olmadığınıza bakacaklardır.”

Pomem kişilik testi, 120 sorudan oluşur. Ve bu test bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir.. Kolay bir test olmakla birlikte yoğun dikkat gerektirir. Verdiğiniz cevaplara göre sözlü mülakat aşamasında size sorular yöneltilir. Ve işaretlediğiniz cevaplarla uyumlu olup olunmadığına bakılır.

 

2012 Pomem mülakatlarında kişilik testi ilk aşamada yapılmaktadır. Bu aşamanın ardından sırasıyla Pomem önsağlık testi, Pomem sözlü mülakat ve Pomem spor parkuru mülakatı gerçekleştirilir.

Diğer aşamalara dair geniş bilgileri sitemizde bulabilirsiniz!!!!!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir