Polis Özel Harekat Maaşları 2018

0

Polis Özel Harekat Maaşları 2018

Polis özel harekat, son zamanların en fazla dikkat çeken meslekleri arasında yer almaktadır. Polis özel harekat maaşları 2018 yılında bu yüzden çok fazla merak ediliyor. Polis özel harekatlar gerek sınır dışında gösterdikleri performansla gerekse ülke içinde teröre karşı göstermiş oldukları mücadeleyle dikkat çekmektedir.

Polis Özel Harekat Ne İş Yapar?

Polis özel harekat ülke içerisinde güvenliğin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Polis özel harekat, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çalışıyor. Daha önceden bu güvenlik kolu yoktu. Son yıllarda açılmıştır ve hala alımlara devam edilmektedir.

Polis Özel Harekat Görevleri Nelerdir?

Polis özel harekat görevleri genellikle büyük şehirlerde veya terör olaylarının çok sık yaşanmış olduğu bölgelerdedir. Uyuşturucu, terör, kaçakçılık, bomba gibi suç unsurları polis özel harekatın görevleri arasında yer alıyor. Özel harekat görevlileri bu noktalarda özel eğitim almış olan kişilerdir.

Polis Özel Harekat Nerelerde Çalışabilir?

Polis özel harekat olmak isteyen kişiler çalışma yerlerini de merak etmektedir. Sizlere belirtmiş olduğumuz gibi bir polis özel harekat ağırlıklı olarak terör bölgelerinde veya büyük şehirlerde yaşamaktadır.

Polis Özel Harekat Ne Kadar Maaş Alır?

Her meslekte olduğu gibi polis özel harekat maaşları da çok merak ediliyor. Bir polis özel harekat görevlisinin maaşı görev bölgesine ve görev süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Maaşların 4 bin 500 TL ile 6 bin TL arasında değişiklik gösterdiği görülmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir