Polis CV’si nasıl hazırlanır?

0

Polis CV’si nasıl hazırlanır?

Polis CV’si nasıl hazırlanır?

Ülkemizde polis olmak için 4 tane yol vardır. Bunlardan ilki lise düzeyinde olan polis kolejleridir. Belli sınavların puanlarını aldıktan sonra sözlü sınavları da geçerseniz liseyi bitirince polis akademisine sınavsız geçiş hakkına sahip olursunuz ve birinci sınıf emniyet müdürlüğüne kadar yükselebilirsiniz.

İkinci bir yol ise iki yıllık polis meslek yüksekokullarıdır. Liseden mezun olduktan sonra girdiğiniz sınavla puanınız belirlenir ve yeterli puanı alırsanız aynı lisedeki gibi sözlü mülakatlardan geçersiniz ve kabul edilirseniz iki senenin sonunda polis olarak mezun olursunuz.

Üçüncü bir yol ise, polis akademisi güvenlik bilimleri fakültesidir. Ki burası amir yetiştirir. Aynı şekilde fiziki sınavlardan ve sözlü mülakatlardan geçersiniz.

Son yol ise üniversite mezunlarının alındığı POMEM başvurularıdır. 6 aylık eğitimden geçersiniz tabi kazanmanız için önce fiziki sınavlardan ve sözlü mülakatlardan geçmeniz gerekiyor.

Peki, polis oldunuz. Polis olduktan sonra CV hazırlamanız gerekirse bir polis CV’si nasıl hazırlanmalı?

Polis CV’si hazırlama

Aslında direk lise ve üniversitesinden mezun olanlar geçiş yaptıkları için çoğu zaman CV ye ihtiyaç duymazlar kadro açılır ve eğer yeterli görülürse bir üst rütbeye yükselirler. Ancak dışarıdan giriyorsanız ve yükselmek istiyorsanız kendinizi kısaca anlattığınız bir özgeçmişiniz olması daha güzel olur. Her CV gibi kimlik bilgilerinizi ve eğitim bilgilerinizi içeren bir CV hazırladıktan sonra yetenekleriniz arasında neden polis olmak istediğinizi ve polislik için sizde yeterli olduğunu düşündüğünüz yönlerinizi ekstra olarak belirtin.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir