Photoshop CS3’te PDF Sunumu Nasıl Hazırlanır?

0

Photoshop CS3'te PDF Sunumu Nasıl Hazırlanır?Photoshop CS3’te PDF Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Adobe şirketinin tasarım programı olan Adobe Photoshop CS3 ile pdf sunumu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Daha önce birçok kişinin bu şekilde pdf sunumu oluşturmadığını tahmin ediyoruz, ancak Photoshop CS3 ile pdf sunumu yapmak mümkün. Üstelik oldukça kolay bir şekilde istenen her türlü sunum dosyayı oluşturulabiliyor. Şimdi Photoshop CS3’te pdf sunumu nasıl hazırlanır? bunu daha yakından inceleyelim.

Adobe Photoshop CS3 ile pdf sunumu nasıl yapılır?

Photoshop CS3 ile pdf sunumu hazırlamak için sırasıyla File>Automate>Pdf Presentation yolunun izlenmesi gerekmektedir. Aynı işlemi Window menüsünde yer alan File Browser>Automate>Pdf Presentation yolunu izleyerekte yapmak mümkündür. Her iki işlem sonrasında da kullanıcıların karşısına bilgisayarda bulunan dosyaların görüntülendiği bir pencere çıkmaktadır. Burada kullanıcılar bilgisayarlarında bulunan resimleri hazırlamak istedikleri pdf sunumu içerisine kolayca yerleştirebilmektedir. Resimlerin ve gerekli dosyaların yerleştirilmesinin ardından sırada çıktı ayarlarına gelmektedir. Hazırlanan sunum için gerekli olan efekt ayarları çıktı ayarlarının yapıldığı pencerede gerçekleştirilmektedir. Ayarlar kısmında her slaytın geçis süresini belirlemek mümkündür.

Diğer yandan çıktı ayarlarında hazırlanan sunum dosyasının Adobe Reader gibi pdf okuyucu yazılımlarda açılmasını sağlamak için view pdf after saving seçeneğinin etkin hale getirilmesi gerekmektedir. Çıktı alınmasının ardından sunum dosyasını Aobe Reader pdf okuyucu yazılımında da görüntülemek mümkün olmaktadır.

Görüldüğü gibi Adobe Photoshop CS3 programında pdf sunumu hazırlamak oldukça kolay ve zahmetsiz bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de pdf sunumlarınızı Photoshop CS3 ile kolayca yapabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir