Philip morris mülakat soruları

0

Philip morris mülakat soruları

Philip morris mülakat soruları

Philip Morris dünyaca ünlü bir şirkettir. Yaptıkları iş satış pazarlamadır aslında. Bu firmanın Türkiye ayağında Philip Morris Sabancı pazarlama ve satış ile çalışmaktadır. Yaklaşık son 20 yıldır ülkemizde bulunurlar. Yerleri İstanbul Anadolu yakasındadır. Türkiye de ve dünyada sigara markalarının satışını ve dağıtımını gerçekleştirirler. Reklam tanıtım kısımlarıyla ilgilenirler. Bunları yaparken sigaranın zararlı olduğunu da belirtirler. Siz de böyle kurumsal bir firmada çalışmak istiyorsanız belli mülakatlardan geçmeniz gerekecektir. Bakalım Philip Morris firması mülakat soruları nasılmış?

Philip Morris mülakatları

Öncelikle bu firma daha çok danışman firmalar aracılığıyla ilan verip yine onların arayıp davet edeceği kişilerle görüşme yapmaktadır. İlk olarak danışman firma size Philip Morris hakkında kısa bilgiler verir, çalışma şartlarını ve prensiplerini anlatır. Daha sonra firmadan bir yetkili sizi arayarak telefonda kısa bir mülakat yapabilir burada genel olarak kendinizi tanıtırsınız ve biter.

Bu aşamadan sonra yüz yüze görüşmeler olmakta. Tabi başvurduğunuz pozisyona göre yetenek veya İngilizce testleri de yapılabilir. Yüz yüze görüşmede ise genel olarak şu sorular gelir;

Karmaşık bir problemi nasıl çözdünüz?

Boş zamanlarında ne yaparsın?

Sabah çok erken saatte iş başı yapacak olmak seni zorlamayacak mı?

Hakkınızda olumsuz sayılacak 3 özelliğiniz nedir?

Başarmayı hedefleyip de daha sonra başardığın bir şeyi anlatır mısın?

Firmayla ilgili düşüncelerin nelerdir?

Şimdiye kadar karşınıza çıkan bir fırsatı anlatıp nasıl değerlendirdiğinizi anlatın.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir