P&G İşe Alım Yöntemleri

0

P&G İşe Alım YöntemleriP&G işe alım yöntemlerinde artık daha modern yöntemleri kullanmaya başlayan yenilikçi bir şirkettir. Özgeçmişlerin tek başına yeterli olmadığını düşünen şirket, farklı yöntemlere yönelmeye çoktan başlamıştır. Çalışanlarına büyük yatırımlar yapan ve çalışanının memnuniyetini düşünen bir şirket olduğundan, çok sayıda başvuruyla karşılaşıyor.

P&G , adaylarda belli başlı kriterlere önem veriyor. Bunlar; ; liderlik, iş birliği, gelişime ve yeniliklere açık, disiplinli, duyarlılık, kararlılık, teknik beceriyi kullanabilme gibi kriterler. Dediğimiz gibi sadece özgeçmiş yeterli değil, bu kriterlerin ölçülmesi için birçok test uygulanıyor.

Başvuru ve Değerlendirme Süreci

Başvuruyu sitemizden yapabilirsiniz. Başvuru ardından şirket, kendi değerlendirme sistemini kullanıyor ve adaylara 65 sorudan oluşan bio-data testi uyguluyor. Bu testin amacı adayın P&G’ de çalışıp çalışamayacağını anlamak.

Diğer bir süreçte, akıl yürütme testi adaylara uygulanıyor. Bu test analitik düşünebilme ve okuduğumuzu doğru anlayabilme yetkinliğini ölçmek için yapılıyor.

Sonraki süreç mülakat aşaması ve şirket belirlediği kriterlerin adaylarda olup olmadığını aslında bu süreçte analiz ediyor. Bu aşamadaki değerlendirme modernleştirilmiş ve şirkete göre özelleştirilmiş durumdadır.

P&G, 1930 yılından bu yana kullanılıyor ve şirket ihtiyaçlarına göre testlerin içeriği değişebiliyor.

P&G Kariyer

Şirketin insan kaynakları departmanının amacı, en uygun adayı seçmek ve işe almak. Şirketin, çalışanlarına büyük yatırımlar yapması, ve terfilerin şirket içinden olması çalışanların şirkete bağlılığını arttırıyor.

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir