Personel Cv Örnekleri

0

Personel Cv Örnekleri

Bir kurum ya da devletin kuruluşlarında çalışan iş yerlerinde çeşitli görevlerde çalışan tüm çalışanlar personel olarak adlandırılmaktadır.

Personel CV’si Neleri İçermeli?

Personel alımlarında personel CV’si içinde öncelikle kişisel bilgilerin yer alması gerekir. Kişinin adı soyadı, medeni hali, adresi , çocuk sayısı gibi bilgiler yer almalıdır. Tarih sıralamasına göre eğitim durumu, çalıştığı işler ve tarihleri ile işten çıkış tarihleri de belirtilmelidir. Varsa katıldığı kurslar, aldığı sertifikalar da ek olarak eklenmelidir. Sizin için referans olacak en az iki kişinin iletişim bilgileri yazılmalıdır. Son olarak bir resim ile birlikte cv’nizi hazırlayıp sunabilirsiniz.

Personel CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Bir personel CV’sinde öncelikle kişinin adı yer almalı. Bunun dışında personel adayının yetenekleri hakkında açıklamaları iş deneyimlerinin yer aldığı açıklamalar bir personel CV’sinde giriş kısmında yer almalıdır. Personel adayı okuduğu okul ve aldığı eğitimleri de bilgilerine eklemelidir.

 Personel CV’sinde Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalıdır

Personel adayının okuduğu bölüm ve tarihleri ne zaman mezun olduğu ve hangi okuldan mezun olduğu gibi bilgiler bu bölümde yer almalıdır.

Personel CV’si İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalıdır?

İşin adı ve hangi pozisyonda olduğu bu bölümde yazılmalıdır. Burada iş tecrübeniz hakkında fikir edinilecek ve hangi alanlarda çalışabileceğiniz değerlendirilecektir.

Personel CV’sine Hangi Kişisel Özellikler Yetenekler Eklenmelidir?

Bu alana edindiğiniz tecrübeler ve iş deneyimleri kazandığınız beceriler ile ilgili detaylar yer alabilir.

 Personel CV’sine Referans Bilgilerini Eklemeye Gerek Var mı?

Referans bölümüne illaki referans vermek zorunda değilsiniz ancak boşta bırakmak doğru olmaz bu nedenle veremediğiniz zaman talep doğrultusunda referans verilebilir diye yazarsanız daha uygun olacaktır.

Personel CV Şablonunu Buradan İndirebilirsiniz!

Tüm Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir