PepsiCo mülakat soruları

0

pepsiCo mülakat sorularıPepsiCo mülakatı

1965 yılında kurulan firma Pepsi cola ve Frito Lay firmalarının birleşmesi ile kurulmuştur. Daha sonra Tropicana’yı da bünyesine katarak büyümeye devam etti. Şuan da en büyük meyve suyu üretimi yapan firmalardan bir tanesidir. Tabi ki bünyesinde bulunan atıştırmalık grubu ile sadece içecek üretimi değil, bunların yanında atıştırmalık olarak tüketilen yiyecekleri de üretmektedirler.

Dünyada üretimde ikinci sırasında olan Pepsico’da çalışmak ve kariyerinize burada devam etmek istiyorsanız iş başvurusu yapmadan önce Pepsico mülakat sorularını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Pepsico mülakat Deneyimleri

Her firmada olduğu gibi Pepsico da birebir mülakat yapmaktadır. Ancak bunun öncesinde sizi arayarak telefonda ya da Skype üzerinden ön mülakat yapmaktadırlar. Burada firma hakkında kısa bir bilgi vererek görüşmeye gelip gelemeyeceğiniz ve firmada çalışmayı isteyip istemediğinizi sorarlar. Daha sonra görüşmeye gittiğinizde başvurduğunuz pozisyona göre grup mülakatı, İngilizce mülakat gibi mülakat teknikleri uygulanabilir.

Birebir mülakat kısmında ise karşınıza çıkabilecek soruları şu şekildedir;

  • Seni neden işe almalıyım?
  • Pozisyon gereği ortaya çıkan bir sorunu çözmek için nasıl bir tavır uygularsınız ?
  • Fabrikadaki çalışanlara yaptırmanız gereken bir işi yaptırma konusunda hangi özelliğinizi kullanır, nasıl yaptırırsınız?
  • En beğenmediğin özelliğin nedir?
  • Neden işinizden ayrılmak istiyorsunuz aynı sorunlar burada da var?
  • Zayıf ve güçlü yönleriniz nelerdir?

Sizlerde bizimle katıldığınız mülakat sorularını ve mülakat deneyimlerini paylaşın!

Pepsico İş Başvurusu ve istenen özellikler

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir