Pdf Sunumu Nasıl Oluşturulur?

0

Pdf Sunumu Nasıl Oluşturulur?

Pdf Sunumu Nasıl Oluşturulur?

PDf sunumu genellikle sık kullanılmayan bir sunum şekli olmaktadır. Ancak gerek duyulduğu zamanların olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle sizlere bu yazımızda pdf sunumu nasıl oluşturulur? sorusuna cevap vermeye çalışacak ve pdf sunumları oluşturma konusunda çeşitli bilgiler vereceğiz. Şimdi bu sunum şeklinin nasıl oluşturulduğunu daha yakından inceleyelim.

Pdf sunumu nasıl oluşturulmaktadır?

Pdf sunumu oluşturmak için kullanılan program Adobe Photoshop’tur. Bu program ile çok sayfalı bir pdf sunumu oluşturmak mümkündür. Bunun için ilk olarak yapılması gereken File>Automate<Pdf Presentation yolunun izlenmesidir. Burada açılan pencerede bilgisayarda yer alan resim dosyaları başta olmak üzere diğer dosyalar görülmektedir. Bilgisayardan herhangi bir resim dosyası eklemek için browse butonuna tıklamak ve eklenmek istenen resimleri seçmek yeterli olmaktadır.

Diğer yandan gerekli dosyaların ve görsellerin eklenmesinin ardından sunumun çıktı formatını ayarlamak mümkündür. Bu ayar kullanıcının nasıl bir çıktı alacağına gore değişebilmektedir. Yani kişisel isteğe gore düzenlenebilen bir özellik olmaktadır. Ayrıca hazırlanan sunum dosyalarını Adobe Reader ya da Adobe Acrobat programları ile açmak için  view pdf after saving  seçeneğinin etkin yapılması gerekmektedir. Bu seçeneğin etkimn olmadığı durumlarda çıktısı alınan sunum dosyasını belirtmiş olduğumuz programlar ile açmak mümkün olmamaktadır.

Bunların yanı sıra çıktı ayarlarının yapıldığı pencerede sunumdaki geçiş efektlerinin ayarlandığı kısım bulunmaktadır. Burada kullanıcı efekt ayarlarını isteğe bağlı düzenleyebilmekte ve bu şekilde sunum yayınını planladığı gibi yapabilmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir