Partiden İstifa Dilekçesi

0

Partiden İstifa Dilekçesi

                Ülkemizde görevini sürdüren birçok farklı siyasi parti bulunurken, kişilerin de bu partiye siyasi üyelik işlemlerini gerçekleştirebilmeleri mümkündür. Bu üyelikler dahilinde, parti kapsamında aldıkları görevler farklıdır. Elbette ki ilçe genelinde bazı kollarda görev alabildiğiniz gibi, il genelinde de genel parti merkezinde görevler alınması mümkündür. Üyeliklerin iptal edilmesi için ise ‘’ partiden istifa dilekçesi ‘’ hazırlamak gerekiyor.

Partiden istifa dilekçesi nedir?

                Herhangi bir partiye siyasi üyeliği olan bir kişinin, üyelik haklarından vazgeçmesi için hazırlamış olduğu dilekçe ‘’ partiden istifa dilekçesi ‘’ olarak tanımlanmaktadır. Parti içerisinde aldığınız görevin sonlandırılması ve size verilen hakların tekrar alınması gibi sonuçlar, istifa dilekçesinin kabul edilmesi ile gerçekleşecektir.

Partiden istifa dilekçesi ne için kullanılır?

                Hizmet vermiş olduğunuz parti üyeliğinden, tüm hakların geri çekilmesi ve sizlere verilen görevden çıkmak için kullanılmaktadır. Eğer ki, üye olduğunuz partiye giderek istifa dilekçesi yazar ve teslim ederseniz, bunun kurul toplantısı ve diğer süreçleri kapsayacağından uzun sürmesi mümkündür. Fakat, noter onaylı bir istifa dilekçesi yazdırarak direkt olarak ‘’ cumhuriyet başsavcılığı siyasi partiler bürosu’’ kullanılarak gönderilirse, sisteme düştükten çok kısa bir süre de üyelikte düşmüş olacaktır.

Partiden istifa dilekçesi nasıl yazılır?

                Partiden istifa etmek için yazılacak dilekçenin, daha sağlıklı ve hızlı sonuç vermesi için noter onaylı yazılması gerekmektedir.

Partiden istifa dilekçesi nereye teslim edilir?

                Hizmet verilen partinin merkez binasına ya da direkt olarak cumhurbaşkanlığı başsavcılığı siyasi partiler bürosuna teslim edilebilir.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir