Paramedik Ne İş Yapar

0

Paramedik Ne İş Yapar

  1. Paramedik Ne İş Yapar?

Paramediklerin diğer bir isimleri de acil bakım teknikeridir. Ambulans hizmetlerinde çalışan ve hastane öncesi acil bakımda çalışan paramedikler yaralı ve hastaların bakımlarını tedavilerini ve hızlıca sağlık kuruluşuna transferlerini gerçekleştirir.

 

 

  1. Paramedik Görevleri Nelerdir?

Paramedikler yaralı hastaların yaralarını kapatır, kanamayı durdurur, kalp masajı ve defibrilasyon gibi yeniden canlandırma kılavuzlarını uygular, doğum yaptırır, kırık çıkık tespiti yapar, hasta ve yaralı için uygun tedavi protokollerini uygular ve kişilerin en kısa sürede sağlık kuruluşuna naklini gerçekleştirir.

  1. Paramedik Kaç Saat Çalışır?

Paramedikler ambulans hizmetlerin 7 / 24 saat kesintisiz hizmet veren elemanlarıdır. Ve nöbet usulü çalışırlar hafta da iki gün tam nöbet tutarlar. Bir nöbet sabah 9 dan ertesi sabah 9 a kadar sürer ve 24 saattir.

  1. Paramedik Nerelerde Çalışır?

Paramedikler ambulanslarda, özel kliniklerde ve tıp merkezlerinde, hastane acil servislerinde ve özel ambulans şirketlerinde çalışır.

  1. Paramedik Bulunan Özellikler?

Sakin, soğukkanlı, kendine güvenen, hastaya güven veren, olay yerini hızlıca değerlendiren, çevrede bulunan kişileri organize eden ve kan gibi durumlarda kolayca etkilenmeyen kişiler olmalıdır. Paramedikler olay yerinde her türlü vaka ile karşılaşabilirler, bu yüzden soğukkanlı ve sakin olmaları gerekmektedir. Bilgi ve tecrübelerini kullanabilmeleri için sakin olmaları ve gerekir. Aynı zamanda paramedikler en az b sınıfı ehliyete sahip olan güçlü kişiler olmalıdır.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir