Özgeçmişinizin Yetenekler Bölümünde Nelere Yer Vermelisiniz

0

Özgeçmişinizin Yetenekler Bölümünde Nelere Yer Vermelisiniz?

Etkili bir özgeçmiş oluşturmak kariyer planında önemli olan alanlardan biridir. Peki, özgeçmişinizin yetenekler bölümünde nelere yer vermelisiniz? İlk olarak bunu detaylı bilmek etkili bir cv hazırlamak için gereklidir. İş başvurusunda bulunulacak kurumun ilk dikkatini dolu ve ayrıntılı bir öz geçmiş çekmektedir.

Günlük hayatta geliştirdiğiniz bireysel yetenekler ve beceriler olarak yazılabilmektedir. Okulda yer aldığınız projeler, hobileriniz, ilgilendiğiniz ve başarılı olduğunuz spor faaliyetleriniz özetle hayatınızın çalkantılı dünyasında yetkinlik kazandığınız becerilerinizdir. Özgeçmişinizin yetenekler bölümünde nelere yer vermelisiniz? Sorusunun cevabı aslında hepimizin sahip olduğu bu bilgilerdir. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de daha önce hiç cv hazırlamamış ve çalışma hayatı olmamış kişilerin bu bölümü doldurmadan geçmeleridir.

Kariyer Planında Yetenekler Neden Önemlidir?

Eğitim bilgileriniz kadar bireysel hayatınızda işveren için önemlidir. Okulda katıldığınız seminerler, maçlar, yetkinlikleriniz ve sertifikalar kariyerinizi şekillendirici faaliyetlerdir. Özgeçmişinizin yetenekler bölümünde nelere yer vermelisiniz? Derken akademik düzeydeki çalışmalarınız, mezuniyet projelerinizi de eklemeyi unutmamalısınız. Yaratıcılık yeteneğiniz başta olmak üzere bilgi analizi, ikna yeteneği gibi diğerlerinden ayıracak yetkinliklerdir. Özgeçmiş oluşturmadan önce kişisel becerilerin dikkatli bir şekilde düşünülmesi, analiz edilmesi ve not alınması gerekmektedir. Daha sonra bu bilgileri kariyerinizi planlarken nasıl kullanacağınızı belirlemelisiniz. Kişisel becerileri paylaşırken firmanın istediği nitelikleri de göz önünde bulundurarak bunları vurgulamak işe alım sürecinde artı puan katmaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir