Özgeçmişinizde mutlaka bulunması gereken 5 özellik

0

Özgeçmişinizde mutlaka bulunması gereken 5 özellikÖzgeçmişinizde mutlaka bulunması gereken 5 özellik

İş görüşmesine çağırılmadan önce özgeçmişinizle karşınızdakini etkilemeniz gerekiyor. Kısaca kendinizin reklamını yapmanız gerek. Tabi burada reklamın iyisi kötüsü olmaz demeyin maalesef kötü reklamı olanlar ilk görüşmeye bile çağırılmıyorlar. İşte özgeçmişinizde mutlaka bulunması gereken 5 özellik.

iş Tecrübesi

1-İş tecrübelerinizi etkileyici hikayelere çevirin

Fazla iş tecrübeniz olmayabilir hatta belki yeni mezunsunuz iş tecrübeniz yok ama mutlaka orada burada yaptığınız ufak tefek işler vardır. İşte bunları biraz abartmaktan kimseye zarar gelmez. Kısa bir şekilde belki ikişer cümle ile yaptığınız işten ve ne olarak çalıştığınızdan bahsedin.

İletişim Bilgileri

2-İletişim bilgilerini yazmayı unutmayın

Başlık size komik gelebilir ancak bir çok kişi kendi özelliklerini yazmaktan iletişim bilgilerini yazmayı akıl edemiyor. O yüzden iletişim bilgilerinizi unutmayın ayrıca ev adresiniz gibi gereksiz bilgileri vermenize gerek yok sadece ilçenizi belirtmeniz yeterli. Zaten size ulaşacakları yer cep telefonunuz veya mail adresiniz olacaktır.

anahtar kelime

3-Anahtar kelimeler önemli

Siz bile internetten arama yaparken anahtar kelimeleri giriyorsunuz sayfa gerisini tamamlıyor. Birçok işyeri artık aynı sistemle özgeçmiş sitelerinde arama yapıyor. Yani başvurulara tek tek bakmaktansa kendi işleri ile alakalı anahtar kelimeleri özgeçmişi içerisinde kullanan kişilerin özgeçmişleri ön plana çıkmış oluyor. Bu yüzden aynı özgeçmiş ile birçok firmaya başvurmayın.

Kişisel Başarı

4-Kişisel başarılarınız mutlaka olsun

Kişisel özellikleriniz var ise eğitim hayatınız dışında başarılarınız, hobileriniz. Mutlaka özgeçmişte olmalı. Çünkü artık herkes üniversite okuyor ayrıca işverenler okul başarılarınızdan ziyade sosyalliği fazla olan insanlara öncelik veriyor.

iş Tecrübeleri

5-İş tecrübelerinize veya yaptığınız işlere bağlantı ekleyin

Teknolojinin her türlü gücünü kullanın. Daha önce bir ekiple çalışma yapmış olabilirsiniz ve bu çalışmanızın internetteki reklamı, haberi veya neyi var ise onunlinkini özgeçmişinize ekleyin. Daha önce çalıştığınız firmaların ve onların yaptığı çalışmalarınkini de eğer sizinle alakası var ise ekleyebilirsiniz.

cv-robotu

6- Ve en önemlisi sizi başarıya götürecek bir CV! 

CV Robotu ile sizlerde ücretsiz ve üyeliksiz 5 dakikada harika CV’ler oluşturabilir. Kariyer hayatınıza istediğiniz yerden kolayca başlayabilirsiniz! CV Hazırlayın!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir