Özgeçmişe İşlem Yapıldı Ne Demek?

0

Özgeçmişe İşlem Yapıldı Ne Demek

İş arayan pek çok kişi, iş başvurularını, internet platformları üzerinden yaparken, elbette ki kullanılan bu sistemlerde de ‘’ özgeçmiş oluşturma ‘’ bölümleri bulunmaktadır. Tercih edilen iş arama sitesinin kriterlerine göre, uygun bir şekilde CV doldurulmalı ve başvuru işlemleri, butonlar kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Böylelikle de sizlerin hazırlamış olduğu CV, iş veren tarafından görüntülenerek, uygun pozisyon olması halinde, yine özgeçmişlerinizde yer alan iletişim bilgileri kullanılarak sizlere geri dönüş yapılması gerekmektedir.

Özgeçmiş nedir?

Herhangi bir kimsenin, kendini, kısa ve öz şekilde anlattığı bir belge olarak tanımlanması mümkündür. Elbette ki genel olarak iş başvuruları ile bağlantılı olarak kullanılmasından dolayı, isim ve soyisim, iletişim bilgileri, iş tecrübeleri, yeterlilikler, fobiler, belge ve sertifikalar, eğitim bilgileri gibi temel bilgiler içermesi gerekmektedir. Bu bilgiler dahilinde hazırlanmış belge de özgeçmiş olarak nitelendiriliyor. Kariyeri, eğitim bilgileri, aldığı ödüller yine özgeçmiş içerisinde yer alanlar arasında. Peki, doldurmuş olduğunuz özgeçmişler, başvuru yaptığınız şirket tarafından, işlem yapıldı, ibareleri ile kullanılmış ise, bu ne anlama gelmektedir? Yani; özgeçmişe işlem yapıldı ne demek?

İşlem yapıldı ibaresi ne anlam taşıyor?

Pek çok kişi yaptığı başvurular sonrasında, özgeçmiş görüntüleme ve özgeçmiş işlem yapıldı ibareleri ile karşılaşmaktadır. Bildiğiniz gibi ‘’ özgeçmiş görüntüleme ‘’ internet platformları üzerinden yaptığınız başvuru sonrasında, şirketlerin sizlerin özgeçmişlerinizi görüntülediği anlamına gelmektedir. Peki, işlem yapıldı tam olarak ne anlama geliyor?

Yaptığınız başvurular sonrası, özgeçmişlerinizin değerlendirildiği anlamını taşımaktadır. Yani, özgeçmişe işlem yapıldı ne demek sorularına, özgeçmişte yer alan bilgiler kontrol edilmiş, şirket havuzuna kayıt edilmiş olabilmektedir. Bunun yanı sıra, yine işe alım süreci başlatılmak üzere de özgeçmişlerinize işlem yapılmış olabilir. Ek olarak, kriterlerin uymaması halinde, kontrol edilen özgeçmişlerin, iptal edilme işlemi de yapılmış olma ihtimali yüksektir.

Elbette i bu durumda en doğru bilgi, başvuru yaptığınız şirket, firma ya da işletmenin, iletişim numaralarını kullanarak görüşülmesi dahilinde alınacaktır. Sizlerde, özgeçmişlerinize yapılan işlemler hakkında bilgi sahibi olmak üzere, başvuru yaptığınız şirketi, işletmeyi arayarak, daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu durumda, yapmanız gerekenler konusunda yönlendirilerek, işe alım süreci hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

CV Hazırlama Adımları

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir