Özgeçmiş Oluşturma

0

Özgeçmiş Oluşturma 2018

Özgeçmiş nedir?

Özgeçmiş kişinin deneyimlerinin, iş tecrübelerinin, eğitim geçmişinin ve becerilerinin yazıldığı bir belgedir. İnsanlar özgeçmişlerini verecekleri yerlere göre değiştirebilirler. Örneğin iş başvurusu için özgeçmiş oluşturuluyorsa kariyer odaklı şeyler de yazılmalıdır. İş için neler yaptığınız, neler yapabileceğiniz özgeçmişinizde yer almalıdır.

Özgeçmiş yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar:

  • Özgeçmiş yazılırken sade ve akıcı bir dil kullanmak gerekir. Gereksiz bilgilere yer verilmemelidir. İş tecrübeleri, deneyimler, eğitim geçmişi, beceriler kısa ve öz bir şekilde anlatılmalıdır.
  • Özgeçmiş yazarken imla ve yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekir.
  • Özgeçmişte eksik ya da yanlış bilgiler verilmemelidir. Gerçekçi ve doğru bilgiler kullanılmalıdır.

Mesleklere Gore Ozgemisler


Basit Özgeçmiş nasıl yazılır?

19.09.1990 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde dünyaya geldim. İlk öğrenimimi Patara ilkokulunda tamamladım. Burada 8 sene okuduktan sonra turan Erdoğan yılmaz fen lisesinde okumaya hak kazandım. 4 senelik lise eğitimimi burada tamamladıktan sonra Marmara üniversitesi hukuk fakültesini kazandım. Burada da 4 senelik eğitimimi tamamladıktan sonra hakimlik için kurslara başvurdum. Hakimlik sınavlarına hazırlandım ve sınavı başarıyla kazanıp Bursa’da hakimlik yapmaya başladım. Evliyim. Yeni yerler keşfetmekten, yeni tatlar keşfetmekten, ailemle vakit geçirmekten hoşlanıyorum. Yüzme sporuyla uğraşıyorum. Boş zamanlarımda farklı sporlar denemeye çalışıyorum. Aynı zamanda devamlı olarak mesleğim için çeşitli seminerlere katılıyor ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bunun yanında 3 dili akademik düzeyde konuşabiliyor ve bu konuda kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Defne Kozcuoğlu

Bos Ozgecmis Sablonlarina Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir