Özgeçmiş Nasıl Yazılır 2018?

0

Özgeçmiş Nasıl Yazılır?

1-Özgeçmiş nedir?

Özgeçmiş: kişinin becerilerinin, deneyimlerinin, iş tecrübelerinin ve eğitim durumlarının yer aldığı özettir. Özgeçmiş yazılırken net ve kısa bilgiler kullanılması gerekir. Ağır ve uzun anlatım özgeçmişin amacına uygun değildir.

Özgeçmiş bir işe başvururken adaylar tarafından yazılır ve işverene teslim edilir. Kişinin işe uygunluğu ve özellikleri özgeçmiş sayesinde anlaşılır.

Daha önce CV Nasıl Hazırlanır?”  makalesi hazırlamıştık. Bu Yazıda sizlere CV Hazırlamanın her adımını detaylı bir şekilde paylaştık. Dilerseniz bu adımları birebir takip ederek Özgeçmişinizi profesyonel bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Hemen aşağıda CV Nasıl Hazırlanır? linkini sizlerle paylaşıyoruz.

CV Nasıl Hazırlanır?

2-Özgeçmiş Formları Ve Özgeçmiş Hazırlama Metodları

  1. Öncelikle özgeçmiş formunu dolduran kişinin detaylı kişisel bilgileri istenir.
  2. Doğum tarihi, yaşı, cinsiyeti, medeni durumu, askerlik durumu vb. daha sonra eğitim bilgileri detaylı bir şekilde anlatılmalıdır.
  3. İlkokuldan üniversiteye kadar gidilen okullardan bahsedilmelidir.
  4. Varsa iş deneyimlerine verilmelidir.
  5. Mümkünse referanslar belirtilerek yazılmalıdır.
  6. Son olarak kişinin niteliklerine ve becerilerine yer verilmelidir.
  7. Aldığı ödüller, yaptığı projeler, ilgi alanları detaylı bir şekilde yazılmalıdır.
  8. Haberleşme adresi verilerek özgeçmiş sonlandırır.

Özgeçmiş Nasıl Yazılır 20183-Özgeçmiş Örnekleri

1-Metin Şekinde Özgeçmiş

19.9.1990 tarihinde antalyanın kaş ilçesinde doğdum. İlköğrenimime Patara ilkokulunda başladım. Ardından turan Erdoğan yılmaz fen lisesini tamamladım. Buradaki eğitimin sonunda Marmara üniversitesi hukuk fakültesini kazandım. 4 sene burada okuduktan sonra hâkimlik sınavına girdim. Hâkimlik sınavını başarıyla kazanınca Bursa’da hâkimlik görevimi icra etmeye başladım. Akademik seviyede İngilizce, Fransızca ve Almanca biliyorum. Halen daha farklı diller öğrenmek için eğitimler alıyorum. Evliyim. Gezmekten, yeni yerler keşfetmekten, yeni tatlar aramaktan ve yüzmekten hoşlanıyorum. İşimden vakit buldukça su sporlarıyla ilgileniyorum. Aynı zamanda ileri derecede bilgisayar kullanabiliyorum.

2-Özgeçmiş Şablonları

[/columns] Tüm CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

3-Mesleklere Göre Özgeçmişler

 

4-Özgeçmiş Hazırlama Adımları 2018

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir