Özel Sektör İstifa Dilekçesi

0

Özel Sektör İstifa Dilekçesi

Özel kurumlarda çalışan kişiler çeşitli sebeplerden dolayı çalışmış oldukları işlerinden ayrılabilmektedir. Bu tarz bir durum yaşadığınız zaman ise özel sektör istifa dilekçesi vermeniz gerekecektir.

Özel Sektör İstifa Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Özel sektör istifa dilekçesi nedir ve neden yazılır? Sorularıyla sık sık karşı karşıya kalıyor. Bu dilekçeyi özel sektörde çalışan kişilerin mevcutta çalıştıkları kurumdan istifa etmeleri için yazmaları gerekmektedir. İstifa sebebiniz ne olursa olsun mutlaka dilekçeyi yazmanız gerekecektir.

Özel Sektör İstifa Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

Özel sektör istifa dilekçesinin yazılma amacı kişinin çalışmış olduğu kurumdan ayrıldığını belirtmesidir. Bu dilekçe sayesinde kişi kurumdan kendi isteği ile ayrılmış olduğunu beyan etme imkanına sahip olmaktadır. Çalıştığı kurumdan ayrılmak isteyen kişiler bu dilekçeyi işten ayrılmadan bir ay önce yazması gerekecektir.

Özel Sektör İstifa Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İstifa dilekçesi yazacağınız sırada yazmış olduğunuz dilekçeye özen göstererek yazmanız gerekecektir. Eğer dilekçeyi bu şekilde yazmazsanız sonrasında pişman olma olasılığınız çok büyük olacaktır. Bu yüzden istifa dilekçenizi düzenli bir şekilde yazın. Dilekçe yazılırken eğer kurumda insan kaynakları bölümü yer alıyorsa ona hitaben yer almıyorsa genel müdürlüğe hitaben yazılmalıdır.

Özel Sektör İstifa Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Özel sektör istifa dilekçenizi teslim edeceğiniz bölüm ise insan kaynakları bölümüdür. Eğer çalıştığınız kurumda insan kaynakları yer almıyorsa genel müdürlüğe bu dilekçeyi teslim edebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir