Ösym Puana İtiraz Dilekçe Örneği 2013

0

osym-dilekce-ornegiÖsym’nin her yıl yaptığı sınavlardan birine girdiğinizde azda olsa sonuçlarda karışıklık olması,hatalı olması durumları ile karşılaşılabilir. Bu tür durumlarda sınav sonucunuza itiraz etmek istiyorsanız eğer aşağıdaki daha önceden doldurulan ÖSYM itiraz dilekçesini doldurabilirsiniz. Kpss, Ygs, Lys, Ales, Üds, Kpds gibi birçok sınav yapan ösym başkanlığı ve bazen sistemde oluşan durumdan dolayı puanınız yanlış hesaplanmış olabilir, bu durumda doldurmanız gereken dilekçe örneği şu şekildedir.

Öncelikle aşağıdaki dosyayı bilgisayarınıza indirmek için indir butonuna tıklamanız yeterlidir. Daha sonra bilgisayarınıza inen dilekçe örneğini anında düzenleyebilir. Ösym kurumuna gönderebilirsiniz.

osym dilekçe örneği

İNDİR

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına,

………/İSTANBUL

Aşağıda yazdığım isteğim ile ilgili işlemin yapılmasını arz ederim. ——- /——- /————

Evrak Referans Numarası : —————————————————                                                                                                                     Saygılarımla, (İmza)

Sınav Yılı: ———————-

Sınav Adı: ————————————————————————————————————————-

Sınav Dönemi: ———————————————————— (varsa)

T.C. Kimlik/Y.U. Numarası:

Adı, Soyadı: ————————————————————————— Doğum Yeri: ———————————

Doğum Tarihi: ——- /——- /————

Baba Adı: ————————————

Telefon Numarası: ———/ ———— ————

 

 

 

 

Yazışma Adresi: ———————————————————————– İsteğim:… Haziran 20.. tarihinde yapılan 2…..-KPSS Lisans Personel Seçme Sınavı sonucu olarak tarafıma bildirilmiş olan puandaki netlerim ile hesapladığım netler arasında farklar bulunmaktadır. Netlerim, hesapladığım netin altında gelmiş olup, bu hususa yönelik itirazımı sunmakla birlikte puanımın yeniden hesaplanmasını; cevap kağıdımın tekrar okunarak incelenmesini, netler arasında ortaya çıkan farklılığın nedeninin, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde(4982 sayılı Kanunun 5 inci maddesi “Kurum ve kuruluşlar, bu Kanunda yer alan istisnalar dışındaki her türlü bilgi veya belgeyi başvuranların yararlanmasına sunmak ve bilgi edinme başvurularını etkin, süratli ve doğru sonuçlandırmak üzere, gerekli idarî ve teknik tedbirleri almakla yükümlüdürler”), tarafıma yazılı olarak bildirilmesini talep ederim.

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir