Örnek CV Formu

0

Örnek CV 

İş başvuruların değerlendirme süreçlerinde ve bu süreçten önce, iş yerinin insan kaynakları bölümünü, başvuru yapacak kişilerin bilgileri ile haberdar etmek ve kişi hakkında bilgiler sunmak, süreç için önemli bir yere sahiptir. Bunda kaynaklı olarak, CV ( özgeçmiş ) hazırlanarak, ilgili şirket ya da kurumun e- mail adreslerine yönlendirme yapılabilir, posta yolu ile de gönderilebilir.

CV nedir, nasıl hazırlanır?

Başvuru yapılacak işe uygun olarak hazırlanan, isim ve iletişim bilgiler, kişisel bilgiler, bilgisayar kullanım düzeyi, yabancı dil bilgileri, iş tecrübeleri ve yetenekler, referanslar gibi bilgilerin bulunduğu bir belge olarak tanımlanabilir. Türkçe olarak hazırlanabildiği gibi, yine başvuru yapılacak olan şirketin ya da kurumun durumuna göre İngilizce olarak da hazırlanması mümkündür.

Standart bir iş başvurusunda genel olarak yukarıda ki bilgiler yeterli olsa da, iş başvuru yapılacak yere göre hazırlanan CV daha kapsamlı olabilir. Kişi hakkında tüm detaylı bilgiler isteniyorsa eğer, bu bilgilerin de özgeçmiş içerisinde bulunması önemlidir. Unutmamalı ki, örnek CV formu belgelerinde, kesin olarak fotoğrafın olacağı bir bölüm ayrılması gerekiyor. Böylelikle yapılan başvuru ve sunulan bilgiler daha profesyonel olarak insan kaynakları karşısına çıkacaktır.

Örnek CV FormuCV örnekleri

Hizmet vereceğiniz branşın özelliklerini taşıyacak bir örneğe göz atabilirsiniz. Arşiv üzerinden, pek çok farklı hazır şablon bulunurken, bunlar arasında İngilizce olarak hazırlanmış örneklerde bulunmaktadır. Mesela, bir özel okulda, İngilizce öğretmeni olarak görev alacak kişinin, elbette ki kendini daha iyi ifade edebilmesi adına özgeçmişini buna yönelik hazırlaması, bu kişinin bir adım daha önde olmasını sağlayabilir.

Sporcu özgeçmişi olan bir kişinin de buna uygun bir örneğe göz atması gerekebilir. Bu durumda da web adresi üzerinde yer alan bilgiler ışığında, hazır şablonları değiştirerek, kendi bilgilerinizi kullanarak hazırlayabilirsiniz.

Mesleklere Göre Örnek CV

Tüm CV Örneklerini Görmek için TIKLAYINIZ! (100+ Boş CV)

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir